12.09.2016 12:10

Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi

340
Lato jest tą porą roku, z którą jest nam najtrudniej się rozstać, ale mieszkańcy Michałowic-Wsi mają na to sposób. Przykładem niech będzie wydarzenie „Pożegnaj lato z sąsiadem”, jakie miało miejsce w sobotę, 10 września.

Punktualnie o 18: 00 na placu u zbiegu ulic Kolejowej i Kasztanowej w Michałowicach-Wsi, rozpoczęła się impreza „Pożegnaj lato z sąsiadem”, która stała się już tradycją mieszkańców, podczas której z żalem, ale nie na smutno sąsiedzi we wspólnym gronie żegnają lato.

 

Jak mówi sołtys, Adriana Król-Popiel – inicjatywa zorganizowania tego wydarzenia zrodziła się pięć lat temu i od razu zyskała duże zainteresowanie wśród mieszkańców chcących sobie nieco osłodzić odchodzące lato. Impreza jest swego rodzaju domówką na powietrzu, sąsiedzkim grillem czy piknikiem na kocyku.

Jak to bywa przy tego rodzaju imprezach, każdy z jej uczestników przynosi coś ze sobą, to, co lubi zjeść i wypić, a o całą infrastrukturę zadbała rada sołecka.

 

Michałowicki piknik to nie tylko i wyłącznie biesiadowanie przy ognisku, które w letni wieczór potrafi stworzyć niesamowity klimat, ale również, jeśli nie przede wszystkim wspólna zabawa rodziców z dziećmi i sąsiadów z sąsiadami.

 

Na dzieci czekała zabawa z chusta klanza, malowanie buzi, balonowe cudaki oraz liczne gry i zabawy, a do tego rywalizacja rodzin w grach zespołowych.

 

Świetna pogoda i do tego doskonała zabawa oraz klimat ogniska sprawił, że takie pożegnania są dużo łatwiejsze. Chce się czekać na powrót, a sam oczekiwanie nie wydłuża się zbyt mocno. Czasem nawet powrót nie jest tak ważny jak kolejne pożegnanie.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Wieś

Zobacz także