19.01.2024 22:55

Recital Doroty Stalińskiej

130
„Ratuj się kto może…” czyli jak być zdrowym, kochanym i szczęśliwym.

19 stycznia rozpoczęliśmy sezon artystyczny 2024, a jego pierwszą gwiazdą była wyjątkowo żywiołowa i ekspresyjna artystka, Dorota Stalińska.

Aktorka filmowa, teatralna, estradowa z wielkim dorobkiem artystycznym. Do tego jest reżyserką, piosenkarką i poetką. Jednym słowem człowiek orkiestra lub, jak kto woli, jednostka wielozadaniowa. 

Anegdot, żartów i dowcipów nie brakowało, bo i recital, na który mieszkańców naszej gminy zaprosiła wójt, Małgorzata Pachecka, był swego rodzaju spektaklem muzyczno-poetycko-kabaretowym. 

Podczas spotkania Dorota Stalińska zaprezentowała lubiane utwory Wojciecha Młynarskiego, Jacka Kaczmarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, a także swojego autorstwa piosenki i wiersze oraz najzabawniejsze fragmenty swoich przedstawień. Nie brakowało również rozmów z publicznością, które można powiedzieć są specjalnością artystki. A o czym? O szczęśliwości człowieka, o tym jak nie dać się tej coraz bardziej okrutnej rzeczywistości, jak w tym chaosie odnaleźć siebie, miłość, zdrowie i poczucie satysfakcji. 

Dlaczego recital nazwa się "Ratuj się kto może..."? Bo jak mówi Dorota Stalińska: Coraz częściej budzę się i dociera do mnie właśnie to hasło. Ratuj się kto może przed głupotą, nienawiścią, zawiścią, zazdrością i nietolerancją. Ratuj się kto może -  przed brutalnością tego świata, przed ludźmi którzy chcą nam wmówić, że uczucia nie mają znaczenia i najważniejsze są tylko pieniądze.  Dlatego właśnie nazwałem ten recital „Ratuj się kto może…”, aby ludzie zdali sobie sprawę z tego jak wiele w ich życiu zależy od nich samych, jaką maja moc sprawczą i jak łatwo nieraz jest odmienić życie na tyle by nie było udręką - powiedziała artystka. 

Bez wątpienia piątkowy wieczór dostarczył mieszkańcom naszej gminy wielu niezapomnianych wrażeń. Ponadto energia Doroty Stalińskiej i jej przebojowość sprawiły, że jeszcze długo po recitalu, trwającym ponad 2 godziny, trudno było się z nią rozstać. A okazji nie brakowało, ponieważ na publiczność czekał specjalny kącik, gdzie można było kupić płyty, tomiki i książki tej utalentowanej aktorki. Była też okazja na pamiątkowe zdjęcie i autograf z dedykacją.  

 

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: sala multimedialna

Zobacz także