Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu. Foto: bz
Świąteczno-noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. Foto: bz W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Z mieszkańcami modlił się ks. Grzegorz Jasiński. Foto: bz Przy świątecznym stole. Foto: bz Spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. Foto: bz Edward Chruściak, sołtys Suchego Lasu rozdaje opłatek, by mieszkańcy mogli się nim podzielić. Foto: bz W spotkaniu uczestniczył Zdzisław Krupa, sołtys Pęcic Małych, podczas życzeń. Foto: bz Krzysztof Grabka dzielił się opłatkiem z mieszkańcami Suchego Lasu. Foto: bz Ks. Grzegorz Jasiński dzielił się opłatkiem z mieszkańcami Suchego Lasu. Foto: bz Sołtys Edward Chruściak, w imieniu św. Mikołaja, rozdaje prezenty. Foto: bz
Podobne tematy: Suchy Las

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się w styczniu, aby złożyć sobie najlepsze świąteczno – noworoczne życzenia. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice z żoną, a także ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach.


Spotkanie odbyło się w 7 stycznia i zorganizowane zostało w świetlicy w Pęcicach Małych. Moment oddania do użytku mieszkańców świetlicy w Suchym Lesie jest już tuż tuż. Ale nie na tyle blisko, aby móc spotkać się atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Dlatego organizatorzy – Edward Chruściak i rada sołecka – raz jeszcze postanowili skorzystać z gościnności sołtysa Zdzisława Krupy i mieszkańców Pęcic Małych.

      

W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, który złożył zebranym najlepsze życzenia na Nowy - 2017 Rok. Życzył wszystkim zdrowia, pomyślności i wielu powodów do radości. Powiedział, też, że kolejne spotkanie odbędzie się już w Suchym Lesie – w budynku nowej świetlicy.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów  Piotra i Pawła, odczytał fragment Pisma świętego, ewangelii według św. Łukasza, a następnie powiedział, aby wierni modlili się za ojczyznę, a także, aby głosili dobrą nowinę, że narodził się Jezus Chrystus, Zbawiciel. Dodał też, że obecny rok liturgiczny w kościele katolickim ma hasło „Idźcie i głoście”. Następnie złożył zebranym mieszkańcom świąteczno-noworoczne życzenia, a Edward Chruściak, sołtys Suchego Lasu, rodał opłatek. Mieszkańcy dzielili się opłatkiem i składali sobie najlepsze życzenia.  

 Sołtys Edward Chruściak, który również złożył mieszkańcom życzenia, dodał, że spotkanie z okazji świąt Wielkiej Nocy już na pewno odbędzie się w Suchym Lesie. I dodał, że świetlica jest właściwie już gotowa. Brakuje drobnych szczegółów. Warto dodać, że sołtys jest bardzo zaangażowany w budowę świetlicy, monitoruje każdą czynność związaną z wykończeniem budynku.

 

Nie zabrakło tradycyjnych świątecznych potraw, były pierogi z grzybami, był również czerwony barszcz i śledzie. Atrakcją wieczoru były znakomite, przygotowane przez mieszkanki Suchego Lasu, wspaniałe ciasta. Były serniki, szarlotki i inne kremowe ciasta. Była też kawa i herbata.

Dzieci otrzymały podarunki. Jak zapewnił sołtys Edward Chruściak, podczas świąt odwiedził go święty Mikołaj, który dla dzieci z Suchego Lasu zostawił prezenty. Radości było co nie miara! I choć już nie w świątecznym, ale noworocznym nastroju mieszkańcy Suchego Lasu miło spędzili sobotni wieczór w sąsiedzkim gronie!

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak

Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2018 14:10

Początek roku to doskonały czas na sąsiedzkie spotkanie, życzenia i rozmowy. Tak jak w Suchym Lesie, gdzie 6 stycznia z inicjatywy sołtysa Edwarda Chruściaka i rady sołeckiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie.

czytaj więcej
Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie 01.10.2017 18:45

W minioną sobotę, 30 września, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznej biesiadzie sąsiedzkiej. W tym roku impreza odbyła się w nowej świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka, która niespełna trzy miesięcy temu została oddana do użytku.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU 22.09.2017 21:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznym (wrześniowym) zebraniu, którego celem jest rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2018 rok. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Edward Chruściak, uczestniczyli w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni innych miejscowości gminy Michałowice.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Nowa świetlica w naszej gminie 16.07.2017 20:55

Suchy Las to kolejne sołectwo w gminie ze świetlicą, w której mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Uroczystość oficjalnego otwarcia i przekazania świetlicy do użytku mieszkańcom odbyła się w niedzielę, 16 lipca.

czytaj więcej
Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las

Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las 06.12.2016 10:30

Mieszkańcy Suchego Lasu podczas spotkania w sąsiedzkim gronie rozmawiali o mijającym roku. Spotkali się w świetlicy w Pęcicach Małych. Zaproszenie przyjął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Suchego Lasu

Zebranie mieszkańców Suchego Lasu 27.09.2016 14:10

W poniedziałek, 26 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni gminni i powiatowi.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu

Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2016 11:45

Mieszkańcy Suchego Lasu bardzo licznie przybyli na spotkanie świąteczno-noworoczne. Zorganizował je sołtys Edward Chruściak wraz z radą sołecką. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także ksiądz Grzegorz Jasiński.


czytaj więcej
Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu

Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu 12.09.2015 15:15

W piątek, 11 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył w Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej