Tradycją już jest, że przed świętami, mieszkańcy Opaczy-Kolonii spotykają się, aby wspólnie przeżywać przygotowania do zbliżających się świąt. 19 marca, w Wielkanocnym spotkaniu, jakie zostało zorganizowane w świetlicy sołectwa przez sołtys i radę sołecką oraz Koło nr 5 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście.


Wśród nich byli m.in. wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, ks. proboszcz Marek Małkiewicz, radna Anna Kamińska, radny Eugeniusz Hanc, przewodnicząca Rejonowego Związku  Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Ewa Adamczyk, przewodnicząca Koła nr 5 – Anna Taras oraz przedstawicielki urzędu gminy – Zofia Idzikiewicz - sekretarz gminy, Anna Jankowska - skarbnik gminy, Barbara Raczyńska - pracownik referatu kultury.

 

Spotkanie rozpoczęła sołtys, Grażyna Grabka, która w imieniu własnym oraz Rady Sołeckiej Opaczy-Kolonii, przewodniczącej miejscowego koła i radnej Anny Kamińskiej złożyła wszystkim świąteczne życzenia. „Święta to czas wielu spotkań rodzinnych, dlatego z okazji nadchodzących świąt życzę wielu serdecznych, rodzinnych spotkań”.

 

Święta Wielkanocne od pierwszych wieków są nazywane Świętami Paschalnymi, bo z jednej strony jest mowa o trudzie i męce, ale z drugiej o nadziei i przezwyciężeniu - mówił ks. proboszcz Marek Małkiewicz. Życzę wszystkim wielkiej nadziei, pomimo tego, że w naszym życiu mogą dziać się rzeczy trudne. Bóg daje nam siłę do przetrwania i patrzenia w przyszłość z nadzieją.

 

Krzysztof Grabka – wójt gminy Michałowice składając życzenia w imieniu własnym i przewodniczącej rady gminy – Elżbiety Biczyk, życzył mieszkańcom Opaczy-Kolonii wszystkie najlepszego, zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

 

W części artystycznej zebrani goście wysłuchali koncertu chórów  „Czerwone Korale” oraz „Czerwone Koraliki”, które pod kierunkiem Renaty Włodarek zaśpiewały pieśni: „Oto jest dzień”, „Pokój zostawiam Wam”, „Jezus zwyciężył”, „Ty tylko mnie poprowadź”, „Godzien o godzien”, „Barka”, „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś”, „Błogosław duszo moja Pana”, „Christos Woskresie”, „O wychwalajcie Go wszystkie narody”.

 

Spotkanie było też dobrą okazją do pochwalenia się pucharem jaki zdobyły kierowane przez Renatę Włodarek „Czerwone Koraliki”, które podczas XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zajęły III miejsce.

 

Oczywiście jak co roku, wszystkie specjały, pyszne tradycyjne wielkanocne potrawy zostały przygotowane przez opaczewskie gospodynie.

 

Spotkanie Wielkanocne w Opaczy-Kolonii to ważny czynnik integrujący lokalną społeczność. Jak mówią sami mieszkańcy „Zasiadając przy wspólnym wielkanocnym stole, czujemy się jak w rodzinie”.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu. fot. Mariusz Marcysiak

Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu 29.01.2017 13:59

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej
Bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Opacz-Kolonia – Bal choinkowy dla dzieci 19.12.2016 21:45

Wspaniałą zabawę i wiele tańczących dzieci gościła świetlica przy ul. Ryżowej 90, w której odbył się bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii 18.12.2016 13:20

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jeden z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Opaczy-Kolonii, które odbyło 17 grudnia w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

czytaj więcej
Zajęcia wokalne w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia wokalne w Opaczy-Kolonii 14.10.2016 21:05

Po wakacyjnej przerwie do świetlicy w Opaczy-Kolonii powróciły prowadzone przez Renatę Włodarek zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych – członków chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej