Tradycją już jest, że przed świętami, mieszkańcy Opaczy-Kolonii spotykają się, aby wspólnie przeżywać przygotowania do zbliżających się świąt. 19 marca, w Wielkanocnym spotkaniu, jakie zostało zorganizowane w świetlicy sołectwa przez sołtys i radę sołecką oraz Koło nr 5 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście.


Wśród nich byli m.in. wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, ks. proboszcz Marek Małkiewicz, radna Anna Kamińska, radny Eugeniusz Hanc, przewodnicząca Rejonowego Związku  Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Ewa Adamczyk, przewodnicząca Koła nr 5 – Anna Taras oraz przedstawicielki urzędu gminy – Zofia Idzikiewicz - sekretarz gminy, Anna Jankowska - skarbnik gminy, Barbara Raczyńska - pracownik referatu kultury.

 

Spotkanie rozpoczęła sołtys, Grażyna Grabka, która w imieniu własnym oraz Rady Sołeckiej Opaczy-Kolonii, przewodniczącej miejscowego koła i radnej Anny Kamińskiej złożyła wszystkim świąteczne życzenia. „Święta to czas wielu spotkań rodzinnych, dlatego z okazji nadchodzących świąt życzę wielu serdecznych, rodzinnych spotkań”.

 

Święta Wielkanocne od pierwszych wieków są nazywane Świętami Paschalnymi, bo z jednej strony jest mowa o trudzie i męce, ale z drugiej o nadziei i przezwyciężeniu - mówił ks. proboszcz Marek Małkiewicz. Życzę wszystkim wielkiej nadziei, pomimo tego, że w naszym życiu mogą dziać się rzeczy trudne. Bóg daje nam siłę do przetrwania i patrzenia w przyszłość z nadzieją.

 

Krzysztof Grabka – wójt gminy Michałowice składając życzenia w imieniu własnym i przewodniczącej rady gminy – Elżbiety Biczyk, życzył mieszkańcom Opaczy-Kolonii wszystkie najlepszego, zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

 

W części artystycznej zebrani goście wysłuchali koncertu chórów  „Czerwone Korale” oraz „Czerwone Koraliki”, które pod kierunkiem Renaty Włodarek zaśpiewały pieśni: „Oto jest dzień”, „Pokój zostawiam Wam”, „Jezus zwyciężył”, „Ty tylko mnie poprowadź”, „Godzien o godzien”, „Barka”, „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś”, „Błogosław duszo moja Pana”, „Christos Woskresie”, „O wychwalajcie Go wszystkie narody”.

 

Spotkanie było też dobrą okazją do pochwalenia się pucharem jaki zdobyły kierowane przez Renatę Włodarek „Czerwone Koraliki”, które podczas XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zajęły III miejsce.

 

Oczywiście jak co roku, wszystkie specjały, pyszne tradycyjne wielkanocne potrawy zostały przygotowane przez opaczewskie gospodynie.

 

Spotkanie Wielkanocne w Opaczy-Kolonii to ważny czynnik integrujący lokalną społeczność. Jak mówią sami mieszkańcy „Zasiadając przy wspólnym wielkanocnym stole, czujemy się jak w rodzinie”.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej