Tradycyjnie, tuż przed świętami Wielkiej Nocy, mieszkańcy Opaczy-Kolonii spotkali się na symbolicznym jajeczku, aby we wspólnym gronie przeżywać przygotowania do najważniejszego katolickiego święta.


Wielkanocne spotkanie, które 6 kwietna odbyło się w świetlicy przy ul. Ryżowej 90, zostało zorganizowane przez sołtys, Grażynę Grabkę, radę sołecką oraz Koło nr 5 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jak wszystkie wydarzania w Opaczy-Kolonii również i Wielkanocne spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i mieszkańcy oraz przybyli goście z trudem zmieścili się w tej niewielkiej świetlicy.

 

Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz Marek Małkiewicz, który wspólnie z mieszkańcami odmówił modlitwę i poświęcił zgromadzone pokarmy. W swoich życzeniach ks. proboszcz nawiązał do czasu, który rozpoczyna Zmartwych wstanie Chrystusa, „Niech daje nam nowe życie, niech ożywi nasze serca, a wszelkie spory i niechęci odrzuci, bo zostaliśmy stworzeni do wielkich rzeczy i nie potrzeba, aby te różne małe trudności nas wiązały”.

 

Sołtys, Grażyna Grabka, która w imieniu własnym oraz rady sołeckiej i radnej Anny Kamińskiej złożyła przybył gościom świąteczne życzenia. „Życzę wam, aby te Święta Wielkanocne były pogodne, pełne miłości, nadziei i abyście spędzili je w rodzinnym i radosnym gronie”.  

 

W imieniu rady gminy życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych mieszkańcom Opaczy-Kolonii złożyła przewodnicząca rady, Elżbieta Biczyk.

 

Do życzeń dołączył się również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka – Najserdeczniejsze życzenia, aby te święta wszyscy przeżyli w ciepłym, radosnym i rodzinnym gronie.

 

Po życzeniach i podzieleniu się jajeczkiem przyszedł czas na część artystyczną spotkania w Opaczy-Kolonii o którą zadbały chóry „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”. Tego dnia zgromadzeni w świetlicy mieszkańcy i goście wysłuchali koncertu chórów, które pod kierunkiem Renaty Włodarek zaśpiewały pieśni: „Jezus daje nam zbawienie”, „Pan jest pasterzem moim”, „Wierzę w Ciebie Panie”, „Godzien o godzien”, „Wszystko co mam”, „O wychwalajcie go wszystkie narody”, „Ty tylko mnie poprowadź”, „Zmartwychwstał Pan”, „Bóg jest miłością”, „Barka”, „Jezus jest Panem”.

 

Wszystkie przepyszne wielkanocne potrawy zostały przygotowane i przyniesione przez mieszkańców sołectwa. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Zebrane mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie sołeckie w Opaczy-Kolonii 16.09.2017 14:10

Mieszkańcy Opaczy-Kolonii jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą funduszu sołeckiego na rok 2018 i przeznaczeniu go w całości na działalność kulturalne i sportowe na terenie sołectwa.

czytaj więcej
Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka w Opaczy-Kolonii 28.05.2017 23:40

Cóż to był za wspaniały dzień. Pełen atrakcji i świetnej zabawy w rodzinnym gronie. Dzień Dziecka, co prawda dopiero za kilka dni, ale najmłodsi mieszkańcy Opaczy-Kolonii już w niedziele, 28 maja mieli wiele okazji do niezłej zabawy podczas dorocznego pikniku rodzinnego.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej 24.04.2017 12:59

Na zakończenie oktawy Wielkiej Nocy, mieszkańcy Opaczy Małej spotkali się na tradycyjnym wielkanocnym jajeczku.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów 24.04.2017 10:55

W sobotę 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne michałowickiego Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne i 30-lecie Koła nr 3 ZERiI w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne i 30. lecie Koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi 23.04.2017 18:59

20 kwietnia, w trakcie trwającej oktawy Świąt Wielkiej Nocy, w świetlicy przy ul. Głównej 52a odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców Nowej Wsi. W tym roku dodatkową okazja do świętowania była również 30 rocznica powstania Koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne w Regułach 09.04.2017 20:05

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych już w pełni, a na kilka dni przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym katolików, odbyło się spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Spotkanie z położną - Opacz-Kolonia. fot. Mariusz Marcysiak

Naturalnie po cesarce – spotkanie z położną w Opaczy-Kolonii 12.03.2017 16:15

Bardzo często kobiety uważają, że po cesarce nie ma już szansy na urodzenie kolejnego dziecka w sposób naturalny. A jak jest naprawdę? O tym, czy po cesarce poród naturalny jest możliwy rozmawiały mieszkanki z dyplomowaną położną Mileną Kowalską.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej