Zajęcia podsumowujące z „Dramy”

23.01.2017 18:15     207

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.


Warsztaty teatralne „Drama” charakteryzują się innowacyjnym podejściem do nauczania poprzez działania aktorskie, które wcale nie są główną aspiracją, a jedynie sposobem na osiągnięcie celu, jakim jest rozwój pewności siebie, wyobraźni i umiejętności współpracy w grupie.

 

W trakcie prowadzonych przez Piotra Siennickiego zajęć dzieci rozwijają zdolności kreatywnego myślenia, wyobraźnię, koncentrację, a także spontaniczność i asertywność tak bardzo pomocną w przypadkach, kiedy trzeba odmówić. Wyjątkowość tych zajęć, które różnią się od wielu im podobnych, polega na tym, iż nie są one klasycznym kółkiem teatralnym, tu dzieci pracują metodą improwizacji. Każde zajęcia to nowy, inny temat i rola m.in. zwierzęta, kosmonauta, reżyser, aktor, piraci i wiele innych. W obrębie tego tematu dzieci tworzą sceny, w których tekst i scenariusz wymyślany jest na bieżąco, więc zabawy jest co nie miara i nie ma czasu na nudę.

 

Bardzo ważnym elementem „Dramy” jest praca głosem i mową, dzięki czemu dzieci zdobywają umiejętność odważnego i swobodnego wypowiadania się, a tym samym zapominają o swoich ograniczeniach i zaczynają wierzyć we własne możliwości.

 

Dotychczasowe zajęcia, które  zorganizował Zarząd Osiedla Michałowice oraz sołtys Michałowic-Wsi, odbywały się szkole podstawowej w Michałowicach i prowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych, kl. 0-III oraz kl. IV-VI. Wszystko wplecione w cały ciąg zabaw dostosowanych do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz możliwości dzieci.

 

Warsztaty „Drama” zostały sfinansowane z funduszów sołectwa Michałowice  i osiedla Michałowice.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
Pożegnanie lata z sąsiadem w Michałowicach Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi 17.09.2017 21:05

Tuż przed kalendarzowym zakończeniem lata, dokładnie 16 września, mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się na corocznym ognisku „Pożegnaj lato z sąsiadem”.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 02.12.2017

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych (2 grudnia, godz. 11-13)

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
fot. Adriana Król-Popiel

Warsztaty zdobienia pierniczków 19.12.2016 11:20

Z myślą o zbliżających się świętach dzieci z Michałowic–Wsi uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym zgłębiły sztukę ozdabiania pierniczków.

czytaj więcej