Zajęcia podsumowujące z „Dramy”

23.01.2017 18:15     232

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.


Warsztaty teatralne „Drama” charakteryzują się innowacyjnym podejściem do nauczania poprzez działania aktorskie, które wcale nie są główną aspiracją, a jedynie sposobem na osiągnięcie celu, jakim jest rozwój pewności siebie, wyobraźni i umiejętności współpracy w grupie.

 

W trakcie prowadzonych przez Piotra Siennickiego zajęć dzieci rozwijają zdolności kreatywnego myślenia, wyobraźnię, koncentrację, a także spontaniczność i asertywność tak bardzo pomocną w przypadkach, kiedy trzeba odmówić. Wyjątkowość tych zajęć, które różnią się od wielu im podobnych, polega na tym, iż nie są one klasycznym kółkiem teatralnym, tu dzieci pracują metodą improwizacji. Każde zajęcia to nowy, inny temat i rola m.in. zwierzęta, kosmonauta, reżyser, aktor, piraci i wiele innych. W obrębie tego tematu dzieci tworzą sceny, w których tekst i scenariusz wymyślany jest na bieżąco, więc zabawy jest co nie miara i nie ma czasu na nudę.

 

Bardzo ważnym elementem „Dramy” jest praca głosem i mową, dzięki czemu dzieci zdobywają umiejętność odważnego i swobodnego wypowiadania się, a tym samym zapominają o swoich ograniczeniach i zaczynają wierzyć we własne możliwości.

 

Dotychczasowe zajęcia, które  zorganizował Zarząd Osiedla Michałowice oraz sołtys Michałowic-Wsi, odbywały się szkole podstawowej w Michałowicach i prowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych, kl. 0-III oraz kl. IV-VI. Wszystko wplecione w cały ciąg zabaw dostosowanych do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz możliwości dzieci.

 

Warsztaty „Drama” zostały sfinansowane z funduszów sołectwa Michałowice  i osiedla Michałowice.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Michałowicach - Wsi 26.03.2018 16:50

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Michałowice Wieś - bal karnawałowy 2018r. fot. Mariusz Marcysiak

Ach karnawał, karnawał 12.02.2018 21:10

Miniony weekend był już ostatnim w tegorocznym karnawale i jedną z ostatnich okazji do hucznej zabawy. Z tej możliwości postanowili skorzystać mieszkańcy Michałowic Wsi i 10 lutego wspólnie bawili się na balu karnawałowym.

czytaj więcej