RSS Feed
od do
Jesteś na: Dzieje się ...
Nowa Wieś - Zabawa Karnawałowa 2014

Zabawa karnawałowa w Nowej Wsi 04.02.2014 09:01

W sobotę, 1 lutego, mieszkańcy Nowej Wsi bawili się podczas imprezy karnawałowej. Zabawa odbyła się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej.

czytaj więcej
Katarzyna Walichnowska wita gości. Obok Jacek Majerowicz – bohater wieczoru

Finisaż wystawy Jacka Majerowicza w komorowskiej bibliotece. 03.02.2014 12:30

W piątek, 31 stycznia, odbył się w komorowskiej bibliotece finisaż wystawy grafik Jacka Majerowicza. Zebranych gości przywitała Katarzyna Walichnowska, dyrektor biblioteki.Zaprosiła do oglądania prac artysty z Komorowa.

czytaj więcej
Inauguracja Uniwersytetu Wszelkiego Wieku . Spotkanie I: Spadki i darowizny

Inauguracja Uniwersytetu Wszelkiego Wieku . Spotkanie I: Spadki i darowizny 31.01.2014 09:53

28 stycznia w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice w Regułach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Uniwersytetu Wszelkiego Wieku – nt. spadków i darowizn, prowadzone przez mecenas Magdalenę Krajnik-Partykę.

czytaj więcej
Koncert Wiwat Komorów 2014

Wiwat Komorów – koncert noworoczny 28.01.2014 10:02

W sobotę, 25 stycznia, odbyła się Gala Noworoczna zatytułowana „Wiwat Komorów” Wystąpiła Grażyna Mądroch i Jan Zakrzewski, którzy wprowadzili zebranych w czarowny świat walca wiedeńskiego. Odbył się wernisaż obrazów Andrzeja Pilicha. Koncert zorganizowany pod patronatem Krzysztofa Grabki – wójta gminy Michałowice, zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów Komorowianie.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka – 18 stycznia 2014 r.

Dzień Babci i Dziadka w Michałowicach - czyli o ciągłości pokoleń 24.01.2014 15:58

18 stycznia 2014 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, zorganizowana przez michałowickie Koło nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tematem wiodącym spotkania była ciągłość pokoleń, a dokładnie – wnuki, które są oczywiście najukochańsze.

czytaj więcej
Gości powitała Małgorzata Głodowska, dyrektor szkoły i Ewa Ciechomska, nauczycielka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- koncert w Komorowie 16.01.2014 15:59

W niedzielę, 12 stycznia, komorowianie już po raz 22 uczestniczyli w akcji zbierania pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień wolontariusze - uczniowie komorowskiej szkoły, zbierali pieniądze. Został zorganizowany koncert, który przyciągnął wielu mieszkańców. Były stoiska z domowymi przetworami, książkami i biżuterią, a także szkolna kawiarenka. W sumie zebrano ponad trzydzieści dwa tysiące złotych.

czytaj więcej
Koncert prowadziła Ewa Dymura, dyrektor szkoły. Podczas aukcji

Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 16.01.2014 15:24

W niedzielę, 12 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Nowej Wsi. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, w szkole odbył się wielki koncert połączony z aukcją. W sumie zebrano w Nowej Wsi trzydzieści trzy tysiące złotych.

czytaj więcej
Ruszyła nowa strona internetowa

Ruszyła nowa strona internetowa 15.01.2014 16:00

Szanowni Państwo,
miło mi poinformować, że oddajemy do Państwa dyspozycji nową odsłonę witryny promocyjnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Porozumienie

Porozumienie 14.01.2014 12:24

W Urzędzie Gminy Michałowice podpisano Porozumienie w sprawie przebudowy rowu U-1 wraz z budową zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynki. Przedsięwzięcie ma charakter wieloletni, oszacowano, że potrwa 5 lat, a jego realizacja będzie następowała etapami.

czytaj więcej
Kazimierz Rolak

Piękny jubileusz Pana Kazimierza Rolaka 10.01.2014 15:35

Dzisiaj, w dniu 10 stycznia, mieszkaniec Komorowa, Pan Kazimierz Rolak świętuje 105. rocznicę urodzin. Ten wspaniały jubileusz obchodził w gronie kochającej rodziny. Jubilatowi gratulacje i życzenia złożył wójt gminy, Krzysztof Grabka.

czytaj więcej
Cygański Zespół „Dromenca”: Liliana Cercel-Podkul, Paweł Podkul – akordeon, Grzegorz Wójcik – gitara

Zaśpiewana i zatańczona opowieść o Cyganach przez zespół „Dromenca” - w świetlicy w Opaczy-Kolonii 31.12.2013 11:00

Cygański Zespół „Dromenca”, występując w świetlicy w Opaczy-Kolonii, zabrał publiczność w podróż po drogach i bezdrożach (dromenca to po cygańsku – drogi, bezdroża), jakimi przemierzały cygańskie tabory.

czytaj więcej
Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył zebranym, aby Nowy Rok - 2014 był lepszy od poprzedniego

Spotkanie wigilijne mieszkańców Sokołowa 30.12.2013 18:00

W Sokołowie wigilijne spotkania mieszkańców, podczas których dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia, są już tradycją. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także radni z naszej gminy. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.

czytaj więcej
Wigilia w Suchym Lesie

Wigilia w Suchym Lesie 30.12.2013 18:00

Mieszkańcy Suchego Lasu bardzo licznie przybyli na spotkanie świąteczne. Zorganizowała je sołtys Joanna Jabłońska-Sztyk wraz z Radą Sołecką. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy i radni, a także ksiądz Grzegorz Jasiński.

czytaj więcej
Ksiądz Grzegorz Jasiński modlił się wraz z mieszkańcami

Spotkanie świąteczne w Pęcicach Małych 30.12.2013 15:00

Na spotkaniu świątecznym zebrali się mieszkańcy Pęcic Małych, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie najlepsze życzenia. W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy i radni, a także ksiądz Grzegorz Jasiński. Spotkanie zorganizowała Rada Sołecka i sołtys Pęcic Małych.

czytaj więcej