RSS Feed
od do
Jesteś na: Dzieje się ...Aktualności

Uwaga na „wyłudzaczy pieniędzy” 19.04.2011 09:30

Otrzymujemy sygnały o próbach wyłudzania pieniędzy od mieszkańców naszej gminy, głównie osób starszych. Przestępcy korzystają z ufności i życzliwości osób, powołując się na „znajomych czy kuzynów” bądź współpracę z urzędem gminy.

czytaj więcej
Mecz o tytuł mistrza województwa mazowieckiego

UKS Medagro Komorów mistrzem województwa mazowieckiego !!!! 18.04.2011 18:00

Już po raz trzeci UKS Komorów obronił tytuł mistrza województwa mazowieckiego. W meczu z drużyną Polonii Warszawa komorowscy koszykarze, którym kibicował Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, wygrali 64 do 49, .

czytaj więcej
Zespół Monday Girls

Musicale, musicale – koncert w Komorowie 18.04.2011 17:00

W niedzielę, 17 kwietnia, w Oberży u Michała wystąpił zespół Monday Girls. Największe przeboje z musicali filmowych śpiewały: Partycja Modlińska, Anna Chmielarz, Małgorzata Gąsior i Aleksandra Troczyńska. Przy pianinie akompaniowała Urszula Borkowska. Koncert zorganizowało Stowarzyszenie K40, gmina wsparła finansowo to przedsięwzięcie.

czytaj więcej
Świetlica w zabytkowym parku w Regułach z trudem pomieściła uczestników wielkanocnego spotkania

Wielkanocne spotkanie w Regułach
WRÓĆCIE DO ŹRÓDŁA
18.04.2011 09:58

17 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w Regułach, w świetlicy, która znajduje się w zabytkowym parku, odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne, zorganizowane przez Radę Sołecką.

czytaj więcej
Zawody wędkarskie w Nowej Wsi

Zawody wędkarskie w Nowej Wsi 18.04.2011 00:00

W niedzielę 17 kwietnia nad Smugiem w Nowej Wsi odbyły się zawody wędkarskie.

czytaj więcej
W tradycyjnym wielkanocnym spotkaniu w Opaczy Kolonii wzięło udział ok. 50 osób

W Opaczy Kolonii
JAJECZKO NA WIELE SPOSOBÓW
17.04.2011 00:00

Tradycyjne wielkanocne spotkanie w Opaczy Kolonii odbyło się 15 marca, w piątek, w świetlicy, a zorganizowane zostało przez opackie Koło nr 11 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Radę Sołecką. Wzięło w nim udział ok. 50 osób.

czytaj więcej

Odznaczenia państwowe dla społeczników z gminy Michałwice 13.04.2011 09:30

Bolesław Kuss, Dariusz Korpetta, Tadeusz Chruściak, Jacek Sierak i Sławomir Walendowski, mieszkańcy gminy Michałowice, którzy od wielu lat działają na rzecz lokalnej społeczności, zostali odznaczeni krzyżami zasługi, nadanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

czytaj więcej

PIERWSZA ROCZNICA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ 12.04.2011 14:30

W dniu 09 kwietnia 2011 r., w przeddzień rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem, na cmentarzu parafialnym w Komorowie zostały złożone kwiaty na grobie ppor. Artura Francuza, funkcjonariusza BOR, mieszkańca naszej gminy.

czytaj więcej
Afryka zaprasza – spotkanie w Klubie Podróży

Afryka zaprasza – spotkanie w Klubie Podróży 11.04.2011 12:00

We czwartek, w piwnicy Artystycznej Stowarzyszenia K40 po raz kolejny spotkali się entuzjaści Klubu Podróży. O krajach Afryki opowiadał dr Jerzy Gilarowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Działania Klubu Podroży wspiera gmina Michałowice.

czytaj więcej

Wybory do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej 05.04.2011 12:00

Waldemar Widlicki, mieszkaniec i sołtys miejscowości Pęcice, będzie reprezentował gminę Michałowice w Radzie Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Pruszkowskiego

czytaj więcej
Od lewej: Agata Borychowska – członek Rady Sołeckiej, Adriana Król-Popiel – sołtys Michałowic Wsi, Józef Tatar – były sołtys, Marcin Kaczorowski – członek Rady Sołeckiej i wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. Na zdjęciu ni

Wybory sołtysa i Rady Sołeckiej
Michałowic Wsi
POKOLENIOWA ZMIANA
31.03.2011 11:45

30 marca, w środę, w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Michałowicach odbyły się wybory sołtysa i Rady Sołeckiej Michałowic Wsi. Sołtysem została Adriana Król-Popiel, w skład rady weszli: Agata Borychowska, Marcin Kaczorowski oraz Mirosław Pyć.

czytaj więcej
Zebranie wyborcze – Pęcice Małe

Zebranie wyborcze – Pęcice Małe 28.03.2011 13:00

W zebraniu wyborczym, które odbyło się w niedzielę, 27 marca, uczestniczyło blisko 50 osób. Na sołtysa Pęcic Małych ponownie została wybrana Aleksandra Warsztocka. Zebranie prowadził Jarosław Sobol, pracownik urzędu gminy i jednocześnie mieszkaniec Pęcic Małych. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy i Paweł Rajski, przewodniczący rady gminy.

czytaj więcej
Zebranie wyborcze sołectwa Komorów

Zebranie wyborcze sołectwa Komorów 28.03.2011 12:00

Mieszkańcy sołectwa Komorów podczas sobotniego zebrania ponownie wybrali Tadeusza Listosza na sołtysa. Do rady sołeckiej weszło pięć osób. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy i Paweł Rajski, przewodniczący rady gminy.

czytaj więcej
Od lewej: Andrzej Goszczyński – członek rady sołeckiej, Wojciech Herner – radny Rady Gminy Michałowice, mieszkaniec Reguł; Krzysztof Grabka – wójt gminy Michałowice; Lidia Wiśnik, Elżbieta Stopyra, Barbara Janczak, Jarosław Koć – c

Wybory sołtysa i Rady Sołeckiej
Sołectwa Reguły
SOŁTYSEM PO RAZ CZWARTY
27.03.2011 00:00

25 marca, w piątek, w świetlicy, która znajduje się w zabytkowym parku w Regułach, odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej. Sołtysem został Eugeniusz Strzelecki, a członkami rady 6 osób: Andrzej Goszczyński, Barbara Janczak, Jarosław Koć, Magdalena Krajnik-Partyka, Elżbieta Stopyra i Lidia Wiśnik.

czytaj więcej
Zebranie wyborcze w Nowej Wsi

Wybory w Nowej Wsi 24.03.2011 22:00

W czwartek, 24 marca odbyły się wybory w Nowej Wsi. Mieszkańcy na sołtysa wybrali Mariana Bośkę, a członkami nowej rady sołeckiej zostali: Elżbieta Biczyk, Agata Tomaszewska-Antoniewicz, Krzysztof Grobelny, Kazimiera Jasińska i Jadwiga Bazga.

czytaj więcej