RSS Feed
od do
Jesteś na: Dzieje się ...Aktualności
Zagospodarowanie placu Paderewskiego – tematem zebrania mieszkańców Komorowa

Zagospodarowanie placu Paderewskiego – tematem zebrania mieszkańców Komorowa 12.10.2011 12:00

We wtorek, 11 października, odbyło się zebranie mieszkańców Komorowa, którego celem było poznanie opinii mieszkańców na temat planów zagospodarowania placu Paderewskiego. Zebranie prowadziła Agnieszka Kaczorowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Komorów (Komorów, Granica).

czytaj więcej
Komorowska Jesień Muzyczana – koncert poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

Komorowska Jesień Muzyczana – koncert poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II 11.10.2011 10:00

W niedzielę, 9 października, odbył się w kościele w Komorowie koncert „Oto człowiek” poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Wystąpił zespół Imprevisti. Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalny Komorów. Patronat nad Komorowską Jesienią Muzyczną objął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej

Wyniki wyborów parlamentarnych w gminie Michałowice 10.10.2011 00:00

W tegorocznych wyborach parlamentarnych gmina Michałowice uzyskała największą frekwencję w powiecie pruszkowskim. W wyborach do sejmu wzięło udział 71,02% uprawnionych do głosowania, w wyborach do senatu – 70,9%.

czytaj więcej
Rajd Pęcicki - 2011

Rajd Pęcicki - 2011 07.10.2011 12:00

6 października 2011 roku odbył się VIII Rajd Pęcicki upamiętniający 67. rocznicę boju pod Pęcicami. Uroczystość odbyła się przy Pomniku Mauzoleum w Pęcicach. Uczestniczył w niej biskup Piotr Jarecki, wójt Krzysztof Grabka, nauczyciele i uczniowie z naszej gminy, a przede wszystkim kombatanci i bohaterowie tamtych dni.

czytaj więcej

Wolontariat wczoraj-dziś-jutro 07.10.2011 11:25

W Polsce istnieje długoletnia tradycja pracy społecznej, tradycja pomagania sobie wzajemnie. Osoby działające na tym polu określane były kiedyś mianem społeczników i altruistów. Wolontariat w Polsce, we współczesnym tego słowa rozumieniu funkcjonuje od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

czytaj więcej
Piknik Pieczonego Ziemniaka w Sokołowie - rozpoczęcie

Piknik Pieczonego Ziemniaka w Sokołowie 03.10.2011 12:00

W niedzielę, 2 października, mieszkańcy gminy Michałowice bawili się na Pikniku Pieczonego Ziemniaka. Odbył się również turniej piłki nożnej. Zwycięzcą została drużyna „Turbo-trampki” z Sokołowa.

czytaj więcej
W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy

Zebranie z mieszkańcami Komorowa Wsi 30.09.2011 13:00

We czwartek, 29 wrzenia, odbyło się zebranie z mieszkańcami Komorowa Wsi. Zebranie zwołał Tadeusz Listosz, sołtys miejscowości. Prowadził je Tadeusz Chruściak, radny. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także Józef Kawiorski, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów.

czytaj więcej
Rozmowy przed zebraniem

Spotkanie z mieszkańcami Pęcic Małych 29.09.2011 13:00

W poniedziałek, 26 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Pęcic Małych. Zebranie zwołała Aleksandra Warsztocka, sołtys Pęcic Małych. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, Paweł Rajski, przewodniczący Rady Gminy i Jarosław Sobol, kierownik Referatu Planowania Przestrzennego.

czytaj więcej
Dzień Seniora - Komorów 2011

Dzień Seniora w gminie Michałowice 27.09.2011 17:00

W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.

czytaj więcej

Nowa siedziba urzędu gminy 26.09.2011 12:00

W sobotę, 24 września, nastąpiło uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Urzędu gminy Michałowice. Uroczystość odbyła się na terenie „budowy” w Regułach. Uczestniczył w niej Krzysztof Grabka, wójt , samorządowcy sąsiednich miejscowości, radni z naszej gminy, sołtysi, przedstawiciele firm, a także pracownicy urzędu.

czytaj więcej
Na sobotnim festynie w Regułach pogoda dopisała

Gmina Michałowice pożegnała lato… 25.09.2011 00:00

…festynem w zabytkowym parku w Regułach. Największą atrakcją był występ Włochów – zespołu ludowego z Vico nel Lazio.

czytaj więcej
Zebranie sołectwa Nowa Wieś

Zebranie wiejskie sołectwa Nowa Wieś 23.09.2011 00:00

W czwartek, 22 września w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa. Otworzył je sołtys Nowej Wsi Marian Bośka, a obecni byli: wójt gminy Krzysztof Grabka, radni gminy Michałowice i członkowie rady sołeckiej.

czytaj więcej

Gmina Michałowice laureatem konkursu Euro-Gmina; wysoko w rankingu pisma „Wspólnota” 22.09.2011 15:30

Nasza gmina zdobyła tytuł Lidera Bezpieczeństwa w plebiscycie zorganizowanym przez fundację gospodarczą Euro–Partner oraz uplasowaliśmy się na 3 miejscu na Mazowszu w rankingu zamożności gmin wiejskich.

czytaj więcej
Zebranie konsultacyjne z mieszkńcami Granicy

Zebranie konsultacyjne mieszkańców Granicy 22.09.2011 14:00

Kolejne zebranie konsultacyjne, tym razem z mieszkańcami Granicy, mające na celu poznanie opinii mieszkańców na temat wydzielenia z istniejącego Osiedla Komorów (Komorów Granica) nowej jednostki pomocniczej osiedla Granica w dotychczasowych granicach administracyjnych miejscowości, odbyło się 21 września.

czytaj więcej
We wtorek, 20 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Komorowa

Zebranie konsultacyjne mieszkańców Komorowa 21.09.2011 13:00

Zebranie z mieszkańcami Komorowa, było pierwszym z dwóch zwołanym przez Krzysztofa Grabkę, wójta gminy Michałowice (drugie odbyło się w Granicy), mającym na celu poznanie opinii na temat wydzielenia z istniejącego Osiedla Komorów (Komorów i Granica) nowej jednostki pomocniczej osiedla Granica w dotychczasowych granicach administracyjnych miejscowości. Odbyło sie ono 20 września.

czytaj więcej