24.02.2016 10:20

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

355
Mieszkańcy naszej gminy: Państwo Regina i Marian Ciećkowie, Danuta i Bogdan Chrzanowscy, Danuta i Stefan Gajewscy, Elżbieta i Zbigniew Lewonowscy oraz Bożenna i Antoni Walowie zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Podczas XIII sesji Rady Gminy Michałowice, 18 lutego br., w imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczył wójt, Krzysztof Grabka.

Życzył jubilatom kolejnych wspaniałych chwil spędzonych w miłości, szczęściu i zdrowiu. Do życzeń przyłączyła się przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.   

 

O jubilatach pisaliśmy  w relacji z ubiegłorocznych obchodów Gminnego Dnia Seniora, w których oczekujące wówczas na odznaczenie pary świętowały okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego, Państwo Gajewscy i Walowie – 60. Państwo Ciećkowie, Chrzanowscy i Lowonowscy – 50.  Czytaj więcej

 

Odznaczenie Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie  jest przyznawane parom, które co najmniej 50 lat przeżyły w jednym związku małżeńskim. Odznaczenie nadaje prezydent RP, na wniosek wojewody, który kieruje otrzymane od gmin dokumenty złożone przez samych zainteresowanych bądź rodziny. W naszej gminie wniosek wraz ze skróconym odpisem aktu zawarcia związku małżeńskiego oraz kserokopiami dowodów osobistych składane są w Urzędzie Gminy Michałowice - stanowisko spraw obywatelskich.  Wniosek

 

 

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: sala multimedialna

Zobacz także