27.11.2018 08:15

Andrzejki, Andrzejki, Andrzejki!

367
Jak zorganizować udaną zabawę andrzejkową? Po pierwsze potrzebne jest świetne towarzystwo, dobra muzyka i odpowiednio przestronna sala, która pomieści wszystkich gotowych na wspaniały andrzejkowy wieczór.

Tego wszystkiego nie zabrakło podczas zabawy andrzejkowej, którą jak co roku dla mieszkańców Michałowic-Wsi zorganizowała sołtys, Adriana Król-Popiel.

Choć współcześnie podchodzimy do andrzejkowych wróżb z dużo większym przymrużeniem oka, to tradycja organizowania andrzejkowych bali jest nadal bardzo popularna. Było to widać w sali Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków KRIOSONIK w Michałowicach, gdzie w sobotę, 24 listopada, bawiło wielu mieszkańców sołectwa.

Kolorowe migające światła i niemal nieustannie serwowana taneczna muzyka przez DJ DIL Group zapewniła uczestnikom wiele radości i okazji do wspaniałej zabawy. Tej oczywiście nie zabrakło, czy to podczas wspólnego tańca w kole, czy indywidualnych choreografii, które bez skrepowania i ograniczeń można było wykonywać na parkiecie. Dobra zabawa to także śpiew, a wspólny śpiew znanych przebojów to podwójnie dobra zabawa.

W chwilach przerwy od występów na parkiecie można było posilić się we wspólnym bufecie, w którym znalazły się pyszności, które własnoręcznie przygotowali sami uczestnicy zabawy. To już swego rodzaju tradycja, że mieszkańcy sołectwa przynoszą smakołyki, którymi chętnie dzielą się z innymi uczestnikami.

Tego wieczora nie zabrakło również gromkiego sto lat dla dwóch solenizantów, którzy tego dnia świętowali imieniny oraz dla „dziewiętnastoletniej” jubilatki. A skoro urodziny, to nie mogło się obyć bez tortowej niespodzianki, która sprawiła jubilatce wiele radości.

Bez wątpienia radości i dobrych humorów nie brakowało wszystkim uczestnikom andrzejkowej zabawy, która potrwała do późnego wieczora.

 

 

Podobne tematy: Michałowice-Wieś

Zobacz także