18.12.2017 18:20

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii

330
Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

Tak słodka impreza to niemal wymarzona zabawa nie tylko dla dzieci. Dlatego też w balu, który odbył się w sobotę, 16 grudnia udział wzięły całe rodziny. Dzieci, rodzice i dziadkowie licznie stawili się w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

 

Cukiernia Pana Marcepana otwiera swoje drzwi i rozpoczyna się przesłodka zabawa. Pan Marcepan, jak przystało na prowadzącego przygotowywał na tą okazję wiele wspaniałych atrakcji. Były rodzinne tańce, korowody i zabawy. Sporo radości i śmiechu było podczas słodkich konkursów. Trzeba było udekorować pana i panią Ciastek, nakarmić Jasia i Małgosię oraz zebrać ciasteczkowe gwiazdki za pomocą aniołków.

 

Oczywiście jak na każdym balu nie mogło także zabraknąć konkursu na króla i królową tej wyjątkowej imprezy. Tu w rolę jurora wcieliła się Madame Lukier. A nie była to łatwa decyzja, ponieważ wszystkie dzieci tańczyły wspaniale.

 

Chwilę wytchnienia przed kolejnymi zabawami zapewnił dzieciom słodki poczęstunek, który przygotowali organizatorzy balu tj. sołtys i rada solecka Opaczy-Kolonii.

 

Po krótkiej przerwie dalsze zabawy i tańce wypełniły czas do momentu wizyty gościa specjalnego, Świętego Mikołaja z workiem pełnym słodkich prezentów. Od razu uśmiechy na buziach dzieci zrobiły się szersze i wszyscy stają w kolejce po swój prezent. Oczywiście spotkanie z Mikołajem jest również okazją do zaprezentowania różnego rodzaju talentów. Nie zabrakło ich także w Opaczy-Kolonii. Były popisy recytatorskie i wokalne.

 

Bal choinkowy, który został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz-Kolonia był już ostatnim wydarzeniem, które odbyło się nie tylko w tym roku, ale i w obecnym budynku, o czym poinformowała radna, Anna Kamińska. W przyszłym roku w miejscu starej, powstanie nowa większa świetlica, która będzie w stanie pomieścić większą liczbę uczestników organizowanych wydarzeń, a tym samy jeszcze bardziej zaktywizować mieszkańców sołectwa.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Zobacz także