Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii

18.12.2017 18:20     289
Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak
Przybyłych gości wita radna, Anna Kamińska. fot. Mariusz Marcysiak Zabawę czas rozpocząć. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Były rodzinne tańce, fot. Mariusz Marcysiak konkursy fot. Mariusz Marcysiak i zabawy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Jednak największą radość dzieciom sprawiła wizyta św. Mikołaja. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.


Tak słodka impreza to niemal wymarzona zabawa nie tylko dla dzieci. Dlatego też w balu, który odbył się w sobotę, 16 grudnia udział wzięły całe rodziny. Dzieci, rodzice i dziadkowie licznie stawili się w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

 

Cukiernia Pana Marcepana otwiera swoje drzwi i rozpoczyna się przesłodka zabawa. Pan Marcepan, jak przystało na prowadzącego przygotowywał na tą okazję wiele wspaniałych atrakcji. Były rodzinne tańce, korowody i zabawy. Sporo radości i śmiechu było podczas słodkich konkursów. Trzeba było udekorować pana i panią Ciastek, nakarmić Jasia i Małgosię oraz zebrać ciasteczkowe gwiazdki za pomocą aniołków.

 

Oczywiście jak na każdym balu nie mogło także zabraknąć konkursu na króla i królową tej wyjątkowej imprezy. Tu w rolę jurora wcieliła się Madame Lukier. A nie była to łatwa decyzja, ponieważ wszystkie dzieci tańczyły wspaniale.

 

Chwilę wytchnienia przed kolejnymi zabawami zapewnił dzieciom słodki poczęstunek, który przygotowali organizatorzy balu tj. sołtys i rada solecka Opaczy-Kolonii.

 

Po krótkiej przerwie dalsze zabawy i tańce wypełniły czas do momentu wizyty gościa specjalnego, Świętego Mikołaja z workiem pełnym słodkich prezentów. Od razu uśmiechy na buziach dzieci zrobiły się szersze i wszyscy stają w kolejce po swój prezent. Oczywiście spotkanie z Mikołajem jest również okazją do zaprezentowania różnego rodzaju talentów. Nie zabrakło ich także w Opaczy-Kolonii. Były popisy recytatorskie i wokalne.

 

Bal choinkowy, który został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz-Kolonia był już ostatnim wydarzeniem, które odbyło się nie tylko w tym roku, ale i w obecnym budynku, o czym poinformowała radna, Anna Kamińska. W przyszłym roku w miejscu starej, powstanie nowa większa świetlica, która będzie w stanie pomieścić większą liczbę uczestników organizowanych wydarzeń, a tym samy jeszcze bardziej zaktywizować mieszkańców sołectwa.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu. fot. Mariusz Marcysiak

Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu 29.01.2017 13:59

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej