Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak
Bal poprowadziły bohaterki filmowe, zabawne Trolle. fot. Mariusz Marcysiak Nie zabrakło wspólnych zabaw z rodzicami. fot. Mariusz Marcysiak Były kolorowe stroje, fot. Mariusz marcysiak konkursy, fot. Mariusz Marcysiak zabawy fot. Mariusz Marcysiak i tańce. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Sołtys, Grażyna Grabka z jedną z uczestniczek balu. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii


Tego dnia wszystkie dzieci zmieniły się nie do poznania, można było spotkać piratów, księżniczki, wojowników ninja, klaunów, króliczki, biedronki i wiele, wiele innych barwnych postaci. Nie rzadko rozpoznanie dzieci było bardzo trudno.

 

Na tą wyjątkową zabawę dzieci zaprosiła sołtys, Grażyna Grabka, która wraz z radną Anną Kamińską dbały o to, aby dzieci bawiły się wspaniale. Pomagały im w tym dwie bohaterki ze znanego wszystkim uczestnikom filmu pt. „Trolle”. Te wyjątkowe postacie zaserwowały dzieciakom solidną dawkę radości. Ich niezwykle kolorowe włosy i ubranka w połączeniu ze śpiewem, tańcami i zabawami wprowadziły dzieci do magicznej krainy trolli.

 

Dzieci świetnie się bawiły wspólnie ze swoimi bohaterami. Były kolorowe pląsy, w rytm znanych przebojów, liczne zabawy i konkursy. Przepiękne stroje, w który dzieci się prezentowały na balu z pewnością dodawały im odwagi i sprawiły, iż był to wyjątkowy bal. Z twarzy nie znikał uśmiech i radość, mimo dwóch godzin wspaniałej zabawy. Oczywiście w jej trakcie nie zabrakło krótkiej przerwy na słodki poczęstunek, który przygotowała sołtys, Grażyna Grabka.  

 

Na balu były także zabawy, w których chętnie brali udział rodzice np. wspólne tańczenie kaczuszek, walca, konkurs na najśmieszniejszą minę, czy zaprzęgi reniferów.

 

Niewątpliwie zabawa karnawałowa jest atrakcją, którą dzieci bardzo lubią i na którą bardzo oczekują, a nie ma nic piękniejszego i cenniejszego niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych pociech.

 

Bal w krainie szczęścia został zorganizowany przez sołtys, Grażynę Grabkę i radę sołecką oraz sfinansowany z funduszu sołeckiego Opaczy-Kolonii.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu. fot. Mariusz Marcysiak

Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu 29.01.2017 13:59

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej