18.09.2014 11:30

Dlaczego diety nie działają? – spotkanie promujące zdrowe nawyki żywieniowe

160
W środę, 17 września, odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy w Regułach spotkanie na temat skutecznych metod odchudzania się. Spotkanie prowadziła Anna Szczypek, autorka programu „Metoda Równowagi” i „Klubu Równowagi”.

W spotkaniu uczestniczyły w większości panie, które chciałyby pozbyć się zbędnych kilogramów. Prowadzące spotkanie Anna Szczypek, która z wykształcenia jest psychodietetykiem, rozpoczęła wieczór od pytania, kto w swoim życiu odchudzał się i stosował różne diety. Ręce podnieśli wszyscy zebrani. Kolejne pytanie dotyczyło tego, co działo się, po zakończeniu diety. Większość z osób odchudzających się,  po zakończeniu diety wróciło do swojej początkowej wagi. Prelegentka zaczęła pytać, dlaczego tak się dzieje i  dlaczego diety nie działają?

 

Anna Szczypek powiedziała że, diety bywają nawet szkodliwe, ponieważ zaburzają metabolizm organizmu. Dodała że, aby schudnąć należy zmienić swoje nawyki żywieniowe, zmienić styl życia na bardziej świadomy i tym samym zdrowszy.

Pomaga w tym stworzona przez nią Metoda  Równowagi, która jej zdaniem jest prosta i intuicyjna. Jej celem jest włączenie mózgu, który przy odchudzaniu jest bardzo ważny. Anna Szczypek przekonuje, że jej metoda jest tak opracowana, aby zapomnieć na zawsze o uczuciu głodu i nie musieć rezygnować ze swoich ulubionych potraw czy przekąsek. Żadna potrawa nie jest zakazana. Każdy ma pełen wybór, powinien kierować się tym, czego naprawdę chce i spokojnie odzyskiwać RÓWNOWAGĘ – przekonywała prowadząca.

 

Dodała, że  pierwszy raz w historii cywilizacji żyjemy otoczeni jedzeniem, które jest ogólnodostępne, jest tanie, ale równocześnie, w dużej ilości, niezdrowe. Przetrwać w tym otoczeniu jest nie lada wyczynem. Możesz przejść na ścisłą dietę i absolutnie nie dotykać niczego niezdrowego, ale jak długo wytrzymasz? – pytała prelegentka. Potrzebujesz metody, która pozwoli Ci żyć normalnie i nie tyć.

Stworzony przez nią podręcznik przedstawia tę metodę. Żywność została podzielona na trzy grupy żywieniowe: jedzenia DoWOLI, ZdroweEXTRA i MałeCoNIECO. Bardzo ważne w tej metodzie jest notowanie skonsumowanego pożywienia.

 

Wsparciem dla Metody Równowagi jest Klub Równowagi, który opiera się na pasji wspierania innych na drodze do szczupłej sylwetki i zdrowia. To nic innego jak coaching żywieniowy . W Klubie - mówi Anna Szczypek - znajdziesz zrozumienie, co w duszy gra, kiedy wiesz, że kilogramów Ci przybywa, a i tak nie możesz się powstrzymać...

 

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: sala multimedialna

Zobacz także