Bal karnawałowy Opacz-Kolonia 2016
Dzieci powitała sołtys, Grażyna Grabka Dzieci na bal przyszły w przebraniach, ale dodatkowo mogły jeszcze pomalować sobie buzie - panie spełniły każde życzenie Tańce Do zabawy przyłączali się także rodzice Jedna z zabaw Jedzie pociąg z daleka Chłopcy najchętniej przebierali się za bohaterów gwiezdnych wojen i piłkarzy Dziewczynki zaś wcielały się w rolę księżniczek
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

O tym, że prawie wszystkie dzieci lubią taniec i do tego są prawdziwymi mistrzami parkietu, wiedzą chyba wszyscy. To z myślą o nich, w niedzielę, 24 stycznia, świetlica sołectwa Opacz-Kolonia, przy ulicy Ryżowej 90, zamieniła się w wielką salę balową.


Przybyłych gości powitała gospodarz balu, Grażyna Grabka – sołtys Opaczy-Kolonii oraz prowadzący tegoroczną zabawę –  zając Filip i lisiczka. Jak przystało na czas karnawału nie zabrakło przepięknych strojów – na bal przybyły księżniczki, wróżki oraz damy, ale były także dinozaur, Sipderman, piłkarze, pszczółki, czy rycerze jedi.

 

Animatorzy zadbali o znakomitą atmosferę, a pomysłów na świetną zabawę było co niemiara. Naturalnie na początku, jak to w przypadku każdego balu – tak dla dzieci jak i dla dorosłych – najtrudniej było z pierwszym wyjściem na parkiet. Jednak jak wiemy dzieci bardzo szybko potrafią przełamywać wszelkie bariery, a impreza błyskawicznie się rozkręciła. Najmłodsi tańczyli w rytm znanych dziecięcych oraz popularnych utworów, a do tych najbardziej ulubiony na pewno trzeba zaliczyć: jedzie pociąg z daleka, kółko graniaste i Chihuahua. Liczne konkursy, w których brały udział niemal wszystkie dzieci i czasem nawet rodzice, to kolejna porcja emocji.Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród dla zwycięzców w konkursach oraz upominków dla wszystkich dzieci. Dodatkowo organizatorzy przygotowali bufet, gdzie podczas przerw czekały na uczestników balu owoce, napoje i słodycze.

 

Tańcom i zabawom nie było końca – słowem karnawałowe szaleństwo.

 

Podczas rozmów rodzice i opiekunowie podkreślali, iż tak wspaniała zabawa nie była by możliwa gdyby nie jej organizatorzy, którzy od lat dbają o kulturalne atrakcje sołectwa Opacz-Kolonia. Szczególne podziękowania należą się sołtys, Grażynie Grabce oraz  radzie sołeckiej, a w szczególności Agnieszce Augustynowicz.  

 

Na koniec wypada życzyć wszystkim, tak wspaniałego Nowego Roku, jak wspaniały był karnawałowy bal dla dzieci z Opaczy-Kolonii.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu. fot. Mariusz Marcysiak

Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu 29.01.2017 13:59

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej
Bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Opacz-Kolonia – Bal choinkowy dla dzieci 19.12.2016 21:45

Wspaniałą zabawę i wiele tańczących dzieci gościła świetlica przy ul. Ryżowej 90, w której odbył się bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii 18.12.2016 13:20

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jeden z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Opaczy-Kolonii, które odbyło 17 grudnia w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

czytaj więcej
Zajęcia wokalne w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia wokalne w Opaczy-Kolonii 14.10.2016 21:05

Po wakacyjnej przerwie do świetlicy w Opaczy-Kolonii powróciły prowadzone przez Renatę Włodarek zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych – członków chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej