25.01.2016 12:55

Karnawałowy bal dla dzieci w Opaczy-Kolonii

404
O tym, że prawie wszystkie dzieci lubią taniec i do tego są prawdziwymi mistrzami parkietu, wiedzą chyba wszyscy. To z myślą o nich, w niedzielę, 24 stycznia, świetlica sołectwa Opacz-Kolonia, przy ulicy Ryżowej 90, zamieniła się w wielką salę balową.

Przybyłych gości powitała gospodarz balu, Grażyna Grabka – sołtys Opaczy-Kolonii oraz prowadzący tegoroczną zabawę –  zając Filip i lisiczka. Jak przystało na czas karnawału nie zabrakło przepięknych strojów – na bal przybyły księżniczki, wróżki oraz damy, ale były także dinozaur, Sipderman, piłkarze, pszczółki, czy rycerze jedi.

 

Animatorzy zadbali o znakomitą atmosferę, a pomysłów na świetną zabawę było co niemiara. Naturalnie na początku, jak to w przypadku każdego balu – tak dla dzieci jak i dla dorosłych – najtrudniej było z pierwszym wyjściem na parkiet. Jednak jak wiemy dzieci bardzo szybko potrafią przełamywać wszelkie bariery, a impreza błyskawicznie się rozkręciła. Najmłodsi tańczyli w rytm znanych dziecięcych oraz popularnych utworów, a do tych najbardziej ulubiony na pewno trzeba zaliczyć: jedzie pociąg z daleka, kółko graniaste i Chihuahua. Liczne konkursy, w których brały udział niemal wszystkie dzieci i czasem nawet rodzice, to kolejna porcja emocji.Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród dla zwycięzców w konkursach oraz upominków dla wszystkich dzieci. Dodatkowo organizatorzy przygotowali bufet, gdzie podczas przerw czekały na uczestników balu owoce, napoje i słodycze.

 

Tańcom i zabawom nie było końca – słowem karnawałowe szaleństwo.

 

Podczas rozmów rodzice i opiekunowie podkreślali, iż tak wspaniała zabawa nie była by możliwa gdyby nie jej organizatorzy, którzy od lat dbają o kulturalne atrakcje sołectwa Opacz-Kolonia. Szczególne podziękowania należą się sołtys, Grażynie Grabce oraz  radzie sołeckiej, a w szczególności Agnieszce Augustynowicz.  

 

Na koniec wypada życzyć wszystkim, tak wspaniałego Nowego Roku, jak wspaniały był karnawałowy bal dla dzieci z Opaczy-Kolonii.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Zobacz także