Koncert "Dla Ciebie Mamo"

26.05.2016 08:55     353
Koncert - Dla Ciebie Mamo
Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich mam składa wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Ryszard Morka – bas Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy Tego dnia sala multimedialna Urzędu Gminy Michałowice była wypełniona do ostatniego miejsca Koncert poprowadziła - aktorka, Teresa Siewierska. Widownia świetnie się bawiła podczas monologów Teresy Siweirskiej. Grażyna Mądroch i Ryszard Morka w utworze - Pardon, Madame.
Podobne tematy: sala multimedialna

Niezwykły koncert odbył się w środę, 25 maja, w ramach cyklu „Muzyczny Maj Gminy Michałowice”. Niezwykły, gdyż i okazja ku temu była niezwykła, to prezent dla wszystkich mam z okazji ich święta – Dnia Matki.


Tego dnia sala multimedialna Urzędu Gminy Michałowice była wypełniona do ostatniego miejsca, a na jej scenie wystąpili znani michałowickiej widowni artyści: Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy, Ryszard Morka – bas, Adam Sychowski – fortepian oraz Teresa Siewierska, która poprowadziła to wyjątkowe wydarzenie.

 

Koncert otworzył wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, który złożył także najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom – miłości i ciepła najbliższych, aby zawsze otaczało wszystkie mamy.

 

Podczas blisko dwugodzinnego koncertu publiczność miała okazję wysłuchać najpiękniejszych utworów operetkowych, ale i także piosenek pełnych emocji i miłość, piosenek  zadedykowanych mamom i piosenek, które znane są nam wszystkim.  Wśród utworów, których w mistrzowskim wykonaniu wysłuchała zgromadzona publiczność znalazły się m.in. „ Mamma, soltanto felice”, „Król włóczęgów”, „Matko moja ja wiem”, „Dla Ciebie Mamo”, „Jedynie serce matki”, „Słowik”, „ Pardon, Madame”, „Miłość to wspaniała rzecz”, „Tango Albeniza”, „To świt, to zmrok”, „Gdybym był bogaczem”, „Walc Il Bacio”.

 

Środowy  koncert, to także popis umiejętności aktorskich i recytatorskich Teresy Siewierskiej, która w przerwach miedzy utworami raczyła publiczność wierszami Juliusza Słowackiego, Seweryna Krajewskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Juliana Tuwima.

 

Występ spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności, a artyści byli wielokrotnie nagradzani gromkimi brawami.

 

Koncert „Dla Ciebie Mamo” okazał się wspaniałym muzycznym prezentem dla wszystkich mam, był także okazją by w uroczysty sposób podziękować za cały trud włożony w wychowanie i powiedzieć każdej mamie – Dziękuję i Kocham Cię mamo.

 

Na zakończenie wójt gminy, Krzysztof Grabka wraz z przewodniczącą rady gminy, Elżbietą Biczyk podziękowali artystom za wspaniały występ, a publiczność żegnała ich owacją na stojąco.

 

 

Ciekawostka:

Dzień Matki jest obchodzony w 160 krajach na świecie. W ponad połowie tych krajów święto to przypada na druga niedzielę maja, a jedynie w Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017

Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017 Data wydarzenia: 22.04.2017

22 kwietnia 2017 roku w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się wspaniały koncert młodych uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali laureatami trzeciej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

czytaj więcej
Spotkanie informacyjne Odnawialne żródła energii .

Odnawialne źródła energii 01.08.2016 14:45

11 lipca i 19 lipca w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbyły się spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania ze środków unijnych na inwestycję w odnawialne źródła energii.

czytaj więcej
Spotkanie z dr Heleną Pyz - świecką misjonarka i lekarką.

Spotkanie z dr Heleną Pyz 22.05.2016 19:00

Na zaproszenie Gminnego Centrum Wolontariatu, działającego przy GOPS Gminy Michałowice, 20 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z prelekcją na temat pomocy ludziom chorym na trąd w Indiach wystąpiła znana, świecka misjonarka i lekarka – dr Helena Pyz.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki Piosenki o Warszawie

Przedszkolny Konkurs Piosenki 22.05.2016 18:00

20 maja w sali multimedialnej urzędu gminy odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki pt. „Piosenka o Warszawie”, którego organizatorem było gminne przedszkole w Michałowicach.

czytaj więcej
Wernisaż wystawy malarskiej i 90 urodziny Jana Skowrona

Wernisaż wystawy malarskiej Jana Skowrona 25.04.2016 21:00

W niedzielę 24 kwietnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się uroczysty koncert otwierający wystawę artysty malarza, mieszkańca sołectwa Komorów – Jana Skowrona. Okazją do wernisażu były 90. urodziny artysty.

czytaj więcej
Uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej walczyli m. in.o statuetkę klucza wiolinowego.

Gala Zwycięzców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2016 21.03.2016 15:05

19 marca 2016r. – święto piosenki angielskiej w gminie Michałowice. Tego dnia w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbył się koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej – edycja 2016.

czytaj więcej
Zajęcia cyklu UWW dotyczyły coraz popularniejszej aktywności - nordic walking

Nordic walking - marsz po zdrowie 01.03.2016 14:05

Nordic walking, czyli szybki spacer z kijkami, jest aktywnością, która zdobywa coraz więcej zwolenników. W ramach cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku, we wtorek 1 marca, odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których Katarzyna Janota-Zwolińska, instruktor akrobatyki i sportu, przedstawiła walory zdrowotne marszu, a przede wszystkim wprowadziła uczestnikom elementy prawidłowej techniki.

czytaj więcej
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 24.02.2016 10:20

Mieszkańcy naszej gminy: Państwo Regina i Marian Ciećkowie, Danuta i Bogdan Chrzanowscy, Danuta i Stefan Gajewscy, Elżbieta i Zbigniew Lewonowscy oraz Bożenna i Antoni Walowie zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Podczas XIII sesji Rady Gminy Michałowice, 18 lutego br., w imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczył wójt, Krzysztof Grabka.

czytaj więcej
Dlaczego warto się relaksować?- spotkanie w ramach UWW prowadziła Ewelina Buczyńska

Skuteczne techniki relaksacyjne – spotkanie Uniwersytetu Wszelkiego Wieku 24.02.2016 09:45

Szybkie tempo życia, nierzadko trudne kontakty z różnymi osobami, duża ilość spraw na głowie sprawiają, że czujemy się rozdrażnieni i przemęczeni. Stres towarzyszymy nam każdego dnia. Ma negatywny wpływ na stan naszego organizmu i kondycję psychiczną. Potrafi też zatruć nasze relacje z najbliższymi nam osobami. Na szczęście możemy sobie z nim poradzić. O tym, jak skutecznie i łatwo się relaksować mogli przekonać się uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku – tym razem poświęconego skutecznym technikom relaksacyjnym.

czytaj więcej
Pierwsza z cyklu konferencji w Urzędzie Gminy Michałowice dotycząca funduszy europejskich

Konferencja „Inwestycja w przyszłość – Fundusze Europejskie na lata 2014–2020” 12.06.2015 20:30

10 czerwca 2015 r. w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice w Regułach odbyła się konferencja pt. „Inwestycja w przyszłość – Fundusze Europejskie na lata 2014–2020” dla przedsiębiorców z naszej gminy oraz okolic.

czytaj więcej