Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak
Na koncert mieszkańców zaprosiła sołtys, Grażyna Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Natomiast wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka zaprezentował nagrody, jakie kierowane przez Renatę Włodarek chóry zdobyły podczas przeglądów muzycznych zespołów. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Brawa, brawa i jeszcze raz brawa. fot. Mariusz Marcysiak Niektórzy artyści mieli własnoręcznie wykonane kotyliony. fot. Mariusz Marcysiak Wójt gminy Michałowice zaprasza na oficjalne gminne uroczystości Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada w Michałowicach. fot. Mariusz Marcyiak fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie był czas na sąsiedzkie rozmowy m.in. o wydarzeniach zaprezentowanych w ostatnim numerze gminnego biuletynu. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.


W czasach, kiedy o niepodległość naszej ojczyzny trzeba było walczyć, pieśń patriotyczna była tym impulsem, który niósł żołnierzy idących w bój. Dlatego też bardzo często pieśni patriotyczne przyjmowały formę marszową. Dawniej towarzyszyły walczącym żołnierzom, a dziś przy okazji patriotycznych uroczystości śpiewane są przez całe pokolenia i to zarówno te starsze, jak i te młodsze. 

 

Czwartkowy koncert w Opaczy-Kolonii jak zawsze zgromadził wielu mieszkańców, którzy wspólnie z artystami zaśpiewali znane i wzniosłe pieśni. Wśród wielu utworów znalazły się m.in. „Rota”, „My pierwsza brygada”, „Pierwsza kadrowa”, „Hej chłopcy bagnet na broń”, czy „Przybyli ułani pod okienko”.

 

Zanim jednak rozpoczęło się to niezwykle wspólne śpiewanie wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka zaprezentował zgromadzonym nagrody, jakie w ostatnim czasie chóry kierowane przez Renatę Włodarek zdobyły podczas przeglądów muzycznych zespołów. W tym szczególnie cenną nagrodę jaką jest nagroda publiczności na IV Przeglądzie Muzycznych Zespołów Seniorów "Śpiewam bo lubię".

 

Jak zawsze wspaniały i podniosły koncert jaki dali artyści z chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki” wzbudził zachwyt publiczności, a każda zaprezentowana pieśń była nagradzana gromkimi brawami.

 

Na zakończenie koncertu nie zabrakło również podziękowań, które w imieniu publiczności artystom złożyła sołtys Grażyna Grabka, a oprócz ciepłych słów były również słodkie upominki dla najmłodszych artystów z chóru „Czerwone Koraliki”.

 

Wieczór Pieśni Patriotycznej na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń organizowanych przez sołectwo, a organizatorzy oprócz muzycznej uczty przygotowali dla mieszkańców słodki poczęstunek, kawę i herbatę. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu. fot. Mariusz Marcysiak

Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu 29.01.2017 13:59

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej