Data wydarzenia: 09.02.2014

Kosmiczny bal dla dzieci w Opaczy-Kolonii

290
9 lutego 2014 r. w świetlicy w Opaczy-Kolonii odbył się kosmiczny bal karnawałowy dla dzieci; poprowadzony przez „Gwiazdkę” – ta spadła z nieba – oraz „Astronoma”, który przybył z krainy bajeki. Podłoga świetlicy zamieniła się w Drogę Mleczną. Kosmicznie bawili się milusińscy, ale również ich rodzice.

 

Na bal przybyły różne postacie: najwięcej księżniczek, tancerka z Kastylii, piratka i pirat z Karaibów, Król Maciuś I, Spider-Man, pszczółka, motylek, śnieżynka…

 

Bal zaczął się od kosmicznego odlotu: od tańców-rozgrzewańców-przytulańców; były księżycowe wiry. Dzieci dokręcały gwiazdy do Drogi Mlecznej, by nie pospadały; paluszkami robiły dziury w niebie. Krążyły po orbicie Ziemi. Poleciały na Księżyc – gdzie bawiły się do upadłego. Po zabawie trzeba było posprzątać. Zrobiły to chętnie, bo wiadomo, w domu wszystkie sprzątają po sobie.

 

Były tańce kosmiczne wirowańce, wybory gwiazdy i gwiazdora balu, ale również konkursy:

 

Sztafeta na Księżyc, na cześć pana Twardowskiego, który poleciał tam na kogucie. Na dwóch kogutach dzieciaki na srebrny glob latały tam i z powrotem.

 

Mimo tego, że dzieci dokręcały gwiazdy, w trakcie zabawy pospadało z nieba trochę gwiazdek. Na ratunek pośpieszyły dzieci z marionetkami-aniołkami na sznurkach. Wygrywało to dziecko, które zebrało więcej gwiazdek.

 

Na naszej półkuli znajdują się gwiazdozbiory Wielka Niedźwiedzica i Mała Niedźwiedzica, a na drugiej półkuli, na antypodach – gwiazdozbiór Barana. Konkurs dla rodziców i dzieci związany był właśnie z gwiazdozbiorem Barana. Dziecko z baranem na plecach ( tzn. z gwiazdozbiorem Barana) biegało w kółko – wirowało wokół orbity, tak długo jak beczał rodzic.

 

Było dużo beczenia i jeszcze więcej śmiechu. Wygrała drużyna, której udało się wykonać aż 12 okrążeń.  

 

Milusińskich, zmęczonych kosmicznymi szaleństwami – kosmicznym paliwem częstowała, tzn. słodkościami, sołtys Opaczy-Kolonii Grażyna Grabka.

 

Bal, zabawy oraz konkursy były iście kosmiczne. Dzieci i rodzice nie tylko uśmiechali się i nie tylko przy wejściu na bal, ale przez cały czas – uśmiechali się i śmiali, i szaleli: wręcz nieziemsko.

 

* * *

Impreza została sfinansowana z funduszu sołeckiego Opaczy-Kolonii. 

Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Zobacz także