25.09.2018 09:45

Michałowice-Wieś pożegnały lato

176
Jak co roku, u zbiegu ulic Kasztanowej i Kolejowej, za sprawą sołtys, Adriany Król-Popiel mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się, aby pożegnać mijające lato.

Ta sąsiedzka i rodzinna impreza to wydarzenie, na którym po prostu nie można było nie być. Tu zawsze jest radośnie i przyjaźnie, a na najmłodszych czekają atrakcje i zabawy. Tego wszystkiego nie zabrakło również i w tym roku, 22 września.

Zapewne atmosfera tej udanej imprezy jest zasługą samych sąsiadów, którzy chętnie i co roku uczestniczą w pożegnaniu lata. Pomaga w tym też piknikowa formuła tego wydarzenia, którą zaproponowała sołtys, Adriana Król-Popiel. Każda rodzina przynosi piknikowy kosz wypełniony ulubionymi smakołykami, które lądują w ogólnodostępnym bufecie, gdzie każdy może się częstować

Na pikniku, mieszkańców Michałowic-Wsi odwiedził wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który osobiście mógł skosztować przygotowanych smakołyków, a także porozmawiać z mieszkańcami.

Wizyta wójta była też okazją do uroczystego przecięcia wstęgi nowo budowanego mostka na ul. Kasztanowej. Poprzedni był już mocno wyeksploatowany, a ze względu na uwarunkowania - jego remont nie był możliwy, więc trzeba było wybudować go na nowo. Teraz nowa przeprawa przez rzekę Raszynkę jest już dostępna dla wszystkich mieszkańców całej gminy, a co najważniejsze jest bezpieczna.

Ceremonię poprowadziła sołtys, Adriana Król-Popiel, a do przecięcia wstęgi oprócz wójta, Krzysztofa Grabki zaprosiła wszystkich mieszkańców, bo jak mówiła: „ten mostek powstał dzięki nam wszystkim”. A skoro wszyscy mieszkańcy przyczynili się do jego budowy, to po ceremonii każdy chciał choć kawałek tej biało-czerwonej wstęgi zabrać ze sobą na pamiątkę.

Po uroczystości przyszedł czas na kontynuację piknikowej integracji, podczas której nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek na ognisku i licznych zabaw dla dzieci – malowania buziek, tańców i gier.

22 września słońce zachodzi po raz ostatni tego lata, a mieszkańcy żegnają je w radosnej atmosferze i oczekiwaniu na kolejna letnią imprezę.

 

 

Podobne tematy: Michałowice-Wieś

Zobacz także