Opacz-Kolonia – Bal choinkowy dla dzieci

19.12.2016 21:45     347
Bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak Tańcom i zabawom nie było końca. fot. Mariusz Marcysiak Po, jeden z bohaterów balu. fot. Mariusz Marcysiak Dziecięcy pokaz mody. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Po wraz z dziećmi pomaga dostarczyć ogromny worek z prezentami, fot. Mariusz Marcysiak które następnie Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Wspaniałą zabawę i wiele tańczących dzieci gościła świetlica przy ul. Ryżowej 90, w której odbył się bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii.


Bal, który dla najmłodszych zorganizowała sołtys, Grażyna Grabka i rada sołecka odbył się 18 grudnia.  W tym dniu świetlica wiejska gościła najmłodszych mieszkańców sołectwa, którzy bawiąc się wyczekiwali wizyty niezwykłego gościa.

 

Mistrz Shiftu i nieporadny Po, bohaterowie filmu Kung Fu Panda, w których wcielili się artyści z grupy „Animato” zadbali oto, aby było wesoło jak nigdy dotąd. Dzieci tańczyły w rytm filmowych przebojów i znanych piosenek. Były korowody, kółko graniaste, taniec pandy i wiele wspólnych zabaw z rodzicami.

 

Wiele radości przyniosła zabawa w dziecięcy pokaz mody, a dokładniej mówiąc była to zabawa, która wymagała zaangażowania całej rodziny. Zanim dzieci zaprezentowały się na wybiegu, rodzice musieli przygotować specjalne stroje wykonane z ogromnych arkuszy papieru. Batman, kapitan Hak, księżniczki, królewny, damy i baletnice, to wszystko rodzice wyczarowali w kilka chwil z papieru. Zabawa w pokaz mody sprawiła frajdę wszystkim uczestnikom, ale to nie był jej koniec, ponieważ kolejnym etapem była zamiana papierowych strojów w kulki śniegowe i wielka bitwa.

 

Atrakcji podczas balu było tak dużo, że czas oczekiwania na gościa specjalnego minął w mgnieniu oka. Kiedy Po wprowadził do świetlicy św. Mikołaj, dzieci niemal natychmiast otoczyły go i nie odstąpiły do czasu rozdania prezentów, które dla nich przywiózł. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć z Mikołajem, który chętnie pozował.

 

Bal choinkowy został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz-Kolonia.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu. fot. Mariusz Marcysiak

Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu 29.01.2017 13:59

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii 18.12.2016 13:20

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jeden z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Opaczy-Kolonii, które odbyło 17 grudnia w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

czytaj więcej
Zajęcia wokalne w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia wokalne w Opaczy-Kolonii 14.10.2016 21:05

Po wakacyjnej przerwie do świetlicy w Opaczy-Kolonii powróciły prowadzone przez Renatę Włodarek zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych – członków chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Pokazy eksperymentów chemicznych w ramach warsztatów szalonego naukowca. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca – Opacz-Kolonia 01.10.2016 20:05

Pokazy eksperymentów chemicznych, które 1 października odbyły się w świetlicy przy ul. Ryżowej 90, były kolejnym spotkaniem w ramach warsztatów szalonego naukowca, które dla najmłodszych mieszkańców Opaczy-Kolonii zorganizowała sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką.

czytaj więcej