Opacz-Kolonia – Bal choinkowy dla dzieci

19.12.2016 21:45     361
Bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak Tańcom i zabawom nie było końca. fot. Mariusz Marcysiak Po, jeden z bohaterów balu. fot. Mariusz Marcysiak Dziecięcy pokaz mody. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Po wraz z dziećmi pomaga dostarczyć ogromny worek z prezentami, fot. Mariusz Marcysiak które następnie Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Wspaniałą zabawę i wiele tańczących dzieci gościła świetlica przy ul. Ryżowej 90, w której odbył się bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii.


Bal, który dla najmłodszych zorganizowała sołtys, Grażyna Grabka i rada sołecka odbył się 18 grudnia.  W tym dniu świetlica wiejska gościła najmłodszych mieszkańców sołectwa, którzy bawiąc się wyczekiwali wizyty niezwykłego gościa.

 

Mistrz Shiftu i nieporadny Po, bohaterowie filmu Kung Fu Panda, w których wcielili się artyści z grupy „Animato” zadbali oto, aby było wesoło jak nigdy dotąd. Dzieci tańczyły w rytm filmowych przebojów i znanych piosenek. Były korowody, kółko graniaste, taniec pandy i wiele wspólnych zabaw z rodzicami.

 

Wiele radości przyniosła zabawa w dziecięcy pokaz mody, a dokładniej mówiąc była to zabawa, która wymagała zaangażowania całej rodziny. Zanim dzieci zaprezentowały się na wybiegu, rodzice musieli przygotować specjalne stroje wykonane z ogromnych arkuszy papieru. Batman, kapitan Hak, księżniczki, królewny, damy i baletnice, to wszystko rodzice wyczarowali w kilka chwil z papieru. Zabawa w pokaz mody sprawiła frajdę wszystkim uczestnikom, ale to nie był jej koniec, ponieważ kolejnym etapem była zamiana papierowych strojów w kulki śniegowe i wielka bitwa.

 

Atrakcji podczas balu było tak dużo, że czas oczekiwania na gościa specjalnego minął w mgnieniu oka. Kiedy Po wprowadził do świetlicy św. Mikołaj, dzieci niemal natychmiast otoczyły go i nie odstąpiły do czasu rozdania prezentów, które dla nich przywiózł. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć z Mikołajem, który chętnie pozował.

 

Bal choinkowy został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz-Kolonia.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej