04.09.2018 19:20

Opacz-Kolonia z nową świetlicą!

823
Kolejna inwestycja w naszej gminie została przekazana mieszkańcom do użytku. Piękny i bardziej przestronny budynek świetlicy otwiera przed mieszkańcami i samorządowcami z Opaczy-Kolonii nowe możliwości do współdziałania.

Efektowny i estetyczny budynek, który zastąpił starą i małą świetlicę, już od wejścia cieszy oczy i daje radość mieszkańcom sołectwa, którzy z niecierpliwością oczekiwali jego oficjalnego otwarcia. A to miało szczególną oprawę. Dlatego też w niedzielę, 2 września, przy ul. Ryżowej 90 pojawiło się wielu mieszkańców i zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: ks. proboszcz - Marek Małkiewicz, ks. prałat - Leon Firlej, przewodnicząca rady gminy - Elżbieta Biczyk, radni i sołtysi, a także przedstawiciele seniorów z naszej gminy oraz wykonawcy tej inwestycji.   

 

Nowa świetlica w Opaczy-Kolonii to wysiłek i zaangażowanie wielu osób, to też do uroczystego, wspólnego przecięcia okolicznościowej wstęgi wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka zaprosił wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania.

 

"Sołectwo Opacz-Kolonia jest w naszej gminie swego rodzaju prekursorem działań kulturalnych i aktywizujących mieszkańców, które stały się wzorem do naśladowania dla pozostałych sołectw" – mówiła w swoim wystąpieniu przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

 

Szczególne przesłanie dla mieszkańców Opaczy-Kolonii miał też ks. prałat, Leon Firlej. "Świetlica to z dawna miejsce, które zawsze było miejscem reprezentacyjnym. Miejscem, w którym prezentowane było to, co najlepsze, dlatego też życzę wam, żeby wasza świetlica zawsze świeciła przykładem".

 

Oczekiwanie na otwarcie nowej świetlicy narastało, ale zanim mieszkańcy i zaproszeni goście rozpoczęli jej zwiedzanie ks. proboszcz, Marek Małkiewicz dokonał uroczystego poświęcenia.      

 

Oczywiście sama uroczystość otwarcia nowej świetlicy to nie wszystko, co tego dnia dla mieszkańców przygotowała sołtys, Grażyna Grabka  i radna gminy, Anna Kamińska wraz z radą sołecką Opaczy-Kolonii. Na scenie przy świetlicy wystąpiły chóry kierowane przez Renatę Włodarek: „Czerwone Koraliki” i „Czerwone Korale”, a na boisku i w ogródku jordanowski na najmłodszych czekały dmuchańce, balonowe cudaki, malowanie buziek, a także liczne konkursy i zabawy. Spora kolejka chętnych stała do chusty Klanza, gdzie maluchy mogły spróbować swoich sił w powietrznym berku.

 

Bez wątpienia na pikniku nie mogło zabraknąć smakowitości z grilla, które osobiście przygotowywali sami mieszkańcy, a piknikowa atmosfera towarzyszyła wszystkim do późnych godzin popołudniowych.

 

W nowym budynku świetlicy sala, w  której  będą się odbywały spotkania mieszkańców, ma powierzchnię 121.2 m². Dodajmy, że obecna świetlica została przystosowana dla osób niepełnosprawnych, a teren w jej okolicy zyskał nowe miejsca parkingowe i  nową zieloną architekturę.

 

 

 

Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Zobacz także