To z pewnością są jakieś ćwiczenia zręcznościowe
Chłopcy najchętniej grali w „nogę” Dziewczyny wolały zbijaka Trenerka Alicja Jakubicka ze swoją asystentką Trzy najlepsze zawodniczki w grach zręcznościowych Zdjęcie pamiątkowe wykonane na zakończenie zajęć sportowych Paweł Strymiński zapowiada występ Rozgrzewka Koty, które są wampirami Publiczność bardzo przeżywała występy swoich milusińskich
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Sympatycznym akcentem kończącym wakacje, 31 sierpnia 2011 r., był występ połączony z warsztatami musicalowymi dzieci i młodzieży w świetlicy w Opaczy Kolonii.


O tym, co dzieje się w opackiej świetlicy i znajdującym się przy niej placu zabaw, pisaliśmy wielokrotnie, bo było i jest o czym. Teraz podsumujemy wakacje.

Kiedy tylko pozwala na to pogoda, do ogródka jordanowskiego przybywają dzieci z mamami, babciami…, a obok na boisku trwają mecze. Otwarty krótko przed Dniem Dziecka w 2008 r. obiekt okazał się bardziej potrzebny, niż sobie to wyobrażano – szczególnie w czasie wakacji.

W drugiej połowie sierpnia w świetlicy odbywały się zajęcia teatralne pt. „W świecie musicali”, w godzinach 10:00-14:00, a po południu na świeżym powietrzu zajęcia sportowe.

Jak powiedziała sołtys Opaczy Kolonii Grażyna Grabka: - Te ostatnie dwa tygodnie wakacji są szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży. Wracają z wakacji, a dzięki tego rodzaju zajęciom mogą spędzać pożytecznie czas.

ZAJĘCIA SPORTOWE

Zajęcia sportowe odbywały się pod kierunkiem Alicji Jakubickiej, magistra wychowania fizycznego

Dzieci i młodzież grały w superzbijaka, kosza, piłkę nożną i ręczną, brali udział w różnego rodzaju grach i zabawach zręcznościowych w: „szczurka”, „koszenie trawy”, „kółka” itp. (Kto nie wie, co to znaczy, niech przyjdzie na plac zabaw).

Pod koniec zajęć sportowych odbyły się wielkie mistrzostwa w… różnego rodzaju dyscyplinach zręcznościowych: „scyzoryk”, skakanie, bieganie…

Tytuł mistrza wywalczyła Dominika Dziekańska – 9 lat, drugie miejsce zajęła Anastazja Korobeinikov – 10 lat, a trzecie miejsce – Anna Gadomska – 11 lat.
ZAJĘCIA MUSICALOWE

Zajęcia teatralne prowadził jeden z najlepszych polskich aktorów musicalowych, reżyser i pedagog – Paweł Strymiński, występujący w warszawskim Teatrze Muzycznym „Roma”, człowiek o wielkiej pasji.

- Zajęcia te przede wszystkim miały wypełnić lukę w szkolnictwie. Teraz nie ma w szkole zajęć plastycznych i muzycznych, tylko przedmiot sztuka – tłumaczył artysta m.in. na występie-zajęciach rodzicom. – Dzieci pracowały nad swoim ciałem. Ćwiczyły różnego rodzaju tańce, pantomimę. Zajęcia miały też charakter korekcyjny: pracowaliśmy nad właściwą postawą ciała.

- Pracowaliśmy nad głosem: dykcją, emisją, impostacją. Ćwiczyliśmy pamięć ruchową, uczyliśmy się koordynacji ruchowej. Wykonywaliśmy etiudy aktorskie. W czasie tych dziesięciu dni zajęć udało się nam przygotować dwa fragmenty musicali: Romana Polańskiego „Taniec wampirów” oraz „Greace” (ekranizacja z Johnem Travoltą i Olivią Newton-John w rolach głównych).

Fragmenty z tych musicali dzieci i młodzież zademonstrowali publiczności – czyli przede wszystkim rodzicom w ostatni dzień wakacji.

Publiczność miała okazję przekonać się też, jak wyglądają takie zajęcia: - Zaczynamy od rozgrzewki – mówił instruktor do swoich wychowanków. – Wdech, wydech… Wykonujemy kółeczka… Teraz rozgrzewamy kostki, kręcimy stopą… Wykonujemy kółeczka językiem… Włączamy muzykę. Teraz rozgrzewka rockandrollowa…

Wreszcie młodzi artyści wykonali, wręcz w szalonym tempie wokalno-taneczny utwór, w jakimś dziwnym języku:

czong czaka raka taka
szyk tak czaka taka
czong czaka raka taka
szyk tak czak

Czyli, jak powiedziało któreś z dzieci, tańcząc zaśpiewały piosenkę „do wygięcia języka”.

Warsztaty zakończyły się występem taneczno-wokalnym, przygotowanym wyłącznie przez dzieci i młodzież.
Jak opowiadali rodzice, którzy przyszli na występ-warsztaty swych pociech: - Te zajęcia były skutecznym sposobem, by oderwać dzieci na dłuższy czas od komputera. Ciężko pracowały na zajęciach teatralnych, następnie po przerwie obiadowej intensywnie uprawiały sport, a po przyjściu do domu szalały dalej. Po prostu młodzi ludzi mają aż tyle energii.

Dobrze się stało, iż przez dwa tygodnie wykorzystywały ją na mądrych dydaktycznie zajęciach.

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej