Pokazy eksperymentów chemicznych w ramach warsztatów szalonego naukowca. fot. Mariusz Marcysiak
Przed rozpoczęciem eksperymentu dzieci zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysik Dzieci z uwagą przyglądały się wszystkim eksperymentom. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Czy żelazo się pali? fot. Mariusz Marcysiak a magnez? fot. Mariusz Marcysiak Eksperyment z wodą - raz bezbarwna, następnie czerwona, zielona i na koniec ponownie bezbarwna. fot. Mariusz Marysiak fot. Mariusz Marcysiak Eksperymenty z ogniem był najmocniej oklaskiwane przez dzieci. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Pokazy eksperymentów chemicznych, które 1 października odbyły się w świetlicy przy ul. Ryżowej 90, były kolejnym spotkaniem w ramach warsztatów szalonego naukowca, które dla najmłodszych mieszkańców Opaczy-Kolonii zorganizowała sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką.


Jak zwykł mówić o sobie Albert Einstein „Nie mam szczególnych talentów, a jedynie ogromną ciekawość świata” i tej ciekawości z pewnością nie brakowało dzieciom biorącym udział w sobotnich pokazach, które poprowadziły instruktorki z „Mały inżynier.pl”.

 

Pierwszym z eksperymentów, jaki dzieci zobaczyły było błyskawiczne wytworzenie pary wodnej, a sam eksperyment ze względów bezpieczeństwa był wykonywany na zewnątrz świetlicy. Magiczne zmiany koloru wody, jak zrobić pastę do kłów słonia, dlaczego butan jest zimny, mimo, że się gotuje oraz jak powstaje sztuczna krew do filmów, to wszystko można było zobaczyć w trakcie pokazów. Jednak największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się eksperymenty, podczas których dochodziło do mikro wybuchów, jak np. palące się żelazo i magnez.

 

Oczywiście wszystkie eksperymenty były wykonywane z zachowanie zasad bezpieczeństwa, a instruktorki informowały, aby nie wykonywać ich samemu w domu.

 

Pokaz, jaki tego dnia obejrzały dzieci, a także brały w nich czynny udział udowodnił, że poprzez zabawę zainteresowanie dzieci nauką i poznawaniem zagadek otaczającego nas świata jest dużo, dużo większe.

 

Z całą pewnością fascynujący pokaz eksperymentów chemicznych pełnych efektów wizualnych na długo zapadnie dzieciom w pamięci, a może nawet dzięki nim przyszłe lekcje z fizyki i chemii nie będą już takie nudne.  

 

Zajęcia zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego Opacz-Kolonii. 

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej