21.05.2017 19:40

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii

155
Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

To już kolejne zajęcia z cyklu szalonego naukowca, które dla dzieci zorganizowała sołtys, Grażyna Grabka i rada sołecka Opaczy-Kolonii. Wspaniała zabawa w chemika i równie świetny początek nauki chemii, a wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora z firmy z „Mały inżynier.pl”. Zanim jednak rozpoczęły się pokazy, dzieci poznały zasady bezpieczeństwa, które są równie ważne jak sama zabawa.  

 

Wrzące, kolorowe ciecze, wybuchowa bańka mydlana, śnieg w maju i samopompujące się baloniki to tylko niektóre z eksperymentów, jakie w sobotę 20 maja, dzieci mogły zobaczyć, ale i również wspólnie z instruktorką przeprowadzić. Były także chłodne drinki, które w ten gorący dzień smakowały rewelacyjnie.

 

Nie zabrakło również mega baniek mydlanych. Tak dużych, że dzieci chowały się w nich całkowicie. Oczywiście ten eksperyment cieszył się największym powodzenie i każde dziecko próbowało po kilka razy znaleźć się  mega bańce.

 

Warsztaty odbyły w świetlicy przy ul. Ryżowej 90 i zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Opaczy-Kolonii.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Zobacz także