Wieczór pieśni Bułata Okudżawy

21.11.2017 23:30     184
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak
Sołtys, Grażyna Grabka, zaprasza mieszkańców na koncert. fot. Mariusz Marcysiak Michał Maj Wieczorek, solista Łódzkiego Teatru Piosenki. fot. Mariusz Marcysiak Występ dostarczył publiczności wielu niezapomnianych wrażeń. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Na koncert przybył wielu mieszkańców. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.


Tego dnia świetlica przy Ryżowej 90 ponownie gościła mieszkańców sołectwa, którzy jak zawsze dopisali i wypełnili ją do ostatniego miejsca. Gości powitała i na koncert zaprosiła sołtys, Grażyna Grabka, która wraz z radą sołecką zorganizowała to niezwykłe wydarzenie. Niezwykłe, ponieważ piosenki Bułata Okudżawy towarzyszą nam już od wielu pokoleń, a sam bard jest w Polsce bardzo popularny.

 

Koncertu wysłuchał wraz z mieszkańcami wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Program jaki na tę okazję przygotowali artyści Łódzkiego Teatru Piosenki to kwintesencja słowiańskiej duszy. Ballady i pieśni liryczne to znak rozpoznawczy nie tylko Bułata Okudżawy, dlatego też w repertuarze  znalazły się również pieśni i romanse innych rosyjskich autorów.

 

Ponad godzinny niedzielny koncert w Opaczy-Kolonii był wyjątkowym wydarzeniem, a artyści Łódzkiego Teatru Piosenki, którzy wystąpili w składzie Michał Maj Wieczorek – śpiew, Rafał Rybak – piano i Rafał Rydyger – skrzypce dostarczyli publiczność wielu niezapomnianych wrażeń. Artyści wykonali takie utwory jak Pieśń gruzińska”, „Piosenka o papierowym żołnierzyku”, „Modlitwa”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Dopóki ziemia się kręci”, „Balonik”, „Wybaczcie piechocie”, „Trzy miłości”, a także inne znane wszystkim utwory, jak choćby „Kalinki”, czy „Oczy czornyje”.

 

W trakcie koncertu nie zabrakło również wspólnego śpiewania artystów z publicznością, która  zachwytem wysłuchała wszystkich utworów i nagradzała artystów gromkimi brawami. Na zakończenie nie obyło się także bez bisów.

 

Niedzielny koncert zakończyły podziękowania dla artystów, które w imieniu publiczność złożyły sołtys Grażyna Grabka oraz radna, Anna Kamińska.

 

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz-Kolonia.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu. fot. Mariusz Marcysiak

Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu 29.01.2017 13:59

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej