Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii

17.12.2017 20:35     269
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak
Przed świętami jesteśmy lepsi, bardziej życzliwi i mili wobec siebie, niech ten stan pozostanie z nami na dłużej - życzyła sołtys, Grażyna Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W imieniu własnym oraz rady gminy życzenia składa przewodnicząca, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W tym roku oprócz życzeń mieszkańcy otrzymali również długo oczekiwany prezent, jakim jest zapowiedź przyszłorocznej budowy nowej świetlicy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Oczywiście spotkanie nie mogło się odbyć bez występu chórów Czerwone Korali i Czerwone Koraliki . fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.


Dokładnie w piątek, 15 grudnia w świetlicy przy ul. Ryżowej 90 odbyło się wigilijne spotkanie, które wspólnie zorganizowali: sołtys, Grażyna Grabka, rada sołecka oraz Koło nr 5 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z przewodniczącą Anną Taras na czele.

 

Świąteczną atmosferę spotkania można było już poczuć z chwila przekroczenia progu świetlicy, która jak zawsze była w pełni zapełniona. Seniorzy z koła nr 5, mieszkańcy i zaproszeni goście uczestniczyli w tym świątecznym spotkaniu, a wśród gości byli: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy – Elzbieta Biczyk, ks. wikariusz Paweł Korbin, przewodnicząca terenowego Koła ZERiI – Ewa Abramczyk, radni – Anna Kamińska i Eugeniusz Hanc.

 

W imieniu własnym oraz organizatorów życzenia złożyła sołtys, Grażyna Grabka Przed świętami jesteśmy lepsi, bardziej życzliwi i mili wobec siebie, niech ten stan pozostanie z nami na dłużej, na cały przyszły rok – życzyła sołtys.

 

Czas narodzenia Jezusa Chrystusa to czas nadejścia rozwiązania. Życzę wam rozwiązania wszystkich trudnych spraw i tego co zapętlone, tego co niepotrzebnie ściska nas w tym życiu, tłamsi i nie pozwala oddychać pełną piersią – mówił ks. Paweł Korbin z parafii Wniebowzięcia NMP w Michałowicach.

 

Wymarzonej gwiazdki, a przede wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt życzyła mieszkańcom Opaczy-Kolonii przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

 

Do życzeń przewodniczącej rady dołączył się również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Wszystkiego najlepszego na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i samych sukcesów w Nowy Roku – życzył w imieniu własnym oraz pracowników urzędu.

 

Oprócz życzeń mieszkańcy otrzymali również długo oczekiwany prezent, jakim jest zapowiedź przebudowy świetlicy. Obecna jest już zbyt mała, aby pomieścić wszystkich chętny, którzy chcieliby wziąć udział w organizowanych przez sołectwo wydarzeniach.

 

Wzajemne życzenia, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie wypełniły piątkowy wieczór w Opaczy-Kolonii. Wieczór, który wzbogacił świąteczny koncert chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki” kierowanych przez Renatę Włodarek.  

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu. fot. Mariusz Marcysiak

Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu 29.01.2017 13:59

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej