Wielkanocne spotkanie w Opaczy-Kolonii A.D. 2013
Prace, które wykonały dzieci na zajęciach w świetlicy Od lewej: sołtys Opaczy-Kolonii Grażyna Grabka, wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka, proboszcz parafii Michałowice-Opacz ks. Marek Małkiewicz, ks. prałat Leon Firlej Życzenia składa wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka Delegacja Koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Michałowicach – od lewej: wiceprzewodnicząca koła Henryka Koleja i przewodnicząca Teresa Sładek oraz przewodnicząca Koła nr 11 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Występ chórów „Koraliki” – dziecięcego, na pierwszym planie oraz „Korali” pod kierunkiem Renaty Włodarek „Koraliki” i „Korale” zaśpiewały pięknie Te czekoladowe zajączki od sołtys Grażyny Grabki są dla „Koralików” Przy wielkanocnym stole
Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

23 marca, w świetlicy w Opaczy-Kolonii odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne; w wiosennej atmosferze, choć na dworze było minus kilkanaście stopni.


Pierwszy życzenia złożył ksiądz prałat Leon Firlej: – Jadąc tu zastanawiałem się, czy to opłatek, czy święta paschalne. Co roku zbieramy się tutaj jako opacka rodzina. Pascha – święto obchodzone przez Żydów na pamiątkę wyjścia z Egiptu, a przez nas jako zmartwychwstanie – przejście od śmierci do życia. Dlatego obchodzimy je na wiosnę, kiedy w przyrodzie wszystko się ożywia. Bieli przeciwstawia się zieleń. Wiosna przyjdzie lada moment. Niechaj te nadchodzące dni będą lepsze. A jeśli przyjdą trudne chwile, to pamiętajmy, że nastąpi przejście.

– Dołączam się do życzeń księdza prałata w imieniu Rady Gminy Michałowice, pracowników urzędu oraz swoim – powiedział wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. – Niech biały kolor zmieni się w zielony. Słońce świeci dłużej, a to przecież zwiastuje wiosnę. Niech Wielkanoc będzie wiosenna, pełna optymizmu.

– Jesteśmy chyba jedyną miejscowością naszej gminy, w której na uroczystości takie jak ta wielkanocna, gospodynie przynoszą potrawy oraz ciasta – stwierdził wójt Grabka. – Dziękuję za to, co przyniosłyście.

Biorący udział w spotkaniach w świetlicy dobrze wiedzą, iż opackie gospodynie są kulinarnymi mistrzyniami, o czym pisaliśmy już wielokrotnie. Czyli trzeba i warto je chwalić za talent i umiejętności, a także w miłej, dobrosąsiedzkiej atmosferze – w świetlicy przy ul Ryżowej – pokosztować tych specjałów. Kto nie skosztował, niech żałuje.

Jak zwykle pod kierunkiem Renaty Włodarek zaśpiewały chóry „Czerwone Koraliki” oraz „Czerwone Korale”, aż 13 pieśni i piosenek.

Występ rozpoczęły dziecięce „Koraliki” od „Uciekaj zimo”, a następnie była „Pobudka z ogródka” dla kwiatów, bo „na grządki wracać czas”; po czym dzieci wykonały popularny na całym świecie utwór pt. „Przybywaj piękna wiosno” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Po tym wstępie, zaklinaniu wiosny, „Korale” i „Koraliki” zaśpiewały tradycyjne pieśni kościelne, w tym: „Barkę” i „Pan jest mocą swojego ludu” oraz nowoczesne, np.: „Jezus zwyciężył”, „Godzien, o godzien jest Bóg”.

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej