Zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu

22.06.2015 10:25     148
Zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu
Mieszkańcy Suchego Lasu w czasie zebrania. Zebranie zwołał i prowadził Edward Chruściak, sołtys Suchego Lasu W czasie zebrania
Podobne tematy: Suchy Las

W sobotę, 20 czerwca, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy.


Zebranie odbyło się na posesji sołtysa Edwarda Chruściaka. Celem zebrania z mieszkańcami było podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia wniosku o zmianę przedsięwzięć przewidzianych do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na rok 2015.

 

Przypomnijmy, że wrześniu ubiegłego roku mieszkańcy podczas zebrania podjęli decyzję o rozdysponowaniu funduszu sołeckiego na 2015 rok, który wynosi – 14 773, 27 zł. Ustalono wtedy, że kwota 9 tys.zł przeznaczona będzie na działalność kulturalną (organizację imprez: wigilia mieszkańców, Dzień Dziecka i  piknik „Sucholeskie bajanie”). Reszta funduszu, czyli kwota 5 773,27 zł przeznaczona została na zagospodarowanie i doposażenie placu zabaw.

 

Podczas sobotniego zebrania Edward Chruściak, sołtys przedstawił sprawozdanie z wydatkowanych pieniędzy. Powiedział, że część funduszu sołeckiego została przeznaczona na nasadzanie drzew wokół placu zabaw, a także została wydana na organizację festynu z okazji Dnia Dziecka. W kolejnym punkcie zebrania sołtys wnioskował, aby część pieniędzy, które zostały przeznaczone na integrację mieszkańców, czyli organizację wigilii i festynu „Sucholeskie bajanie” przeznaczyć na inny cel. Edward Chruściak zaproponował, aby w tym roku jeszcze przeznaczyć fundusz sołecki na inwestycje - kupić i postawić drewnianą altankę (6 500 zł), która postawiona zostałaby na placu zabaw. W czasie deszczu można byłoby się schronić. Byłoby to też miejsce, gdzie dzieci mogłyby odpocząć i posilić się, a dorośli przy stole usiąść i porozmawiać. Mieszkańcy obecni na zebraniu z entuzjazmem przyjęli propozycję sołtysa. Podczas głosowania wszyscy byli za przyjęciem takiego wniosku. Dwanaście osób wzięło udział w zebraniu i wszyscy w głosowaniu poprali wniosek sołtysa. Mieszkańcy zgodnie ustalili, że spotkania można zorganizować tzw. „własnym sumptem”.

 

Po zakończeniu zebrania mieszkańcy nie mieli ochoty wracać do domów, tym bardziej, że sołtys Edward Chruściak przygotował drobny poczęstunek: ciastka i owoce. Tak więc tematów do rozmowy było wiele. Rozmawiano  oczywiście na tematy związane z miejscowością oraz gminą. Tematem numer jeden była budowa świetlicy. Obecny na zebraniu wójt Krzysztof Grabka, powiedział, że budowa świetlicy to nieodległa przyszłość. Powiedział też, że docenia fakt, że mieszkańcy czują potrzebę posiadania miejsca, gdzie mogliby spotykać się budować więzi lokalne. 

 

 

    

 

 

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak

Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2018 14:10

Początek roku to doskonały czas na sąsiedzkie spotkanie, życzenia i rozmowy. Tak jak w Suchym Lesie, gdzie 6 stycznia z inicjatywy sołtysa Edwarda Chruściaka i rady sołeckiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie.

czytaj więcej
Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie 01.10.2017 18:45

W minioną sobotę, 30 września, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznej biesiadzie sąsiedzkiej. W tym roku impreza odbyła się w nowej świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka, która niespełna trzy miesięcy temu została oddana do użytku.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU 22.09.2017 21:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznym (wrześniowym) zebraniu, którego celem jest rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2018 rok. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Edward Chruściak, uczestniczyli w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni innych miejscowości gminy Michałowice.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Nowa świetlica w naszej gminie 16.07.2017 20:55

Suchy Las to kolejne sołectwo w gminie ze świetlicą, w której mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Uroczystość oficjalnego otwarcia i przekazania świetlicy do użytku mieszkańcom odbyła się w niedzielę, 16 lipca.

czytaj więcej
Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu. Foto: bz

Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu 08.01.2017 13:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się w styczniu, aby złożyć sobie najlepsze świąteczno – noworoczne życzenia. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice z żoną, a także ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach.

czytaj więcej
Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las

Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las 06.12.2016 10:30

Mieszkańcy Suchego Lasu podczas spotkania w sąsiedzkim gronie rozmawiali o mijającym roku. Spotkali się w świetlicy w Pęcicach Małych. Zaproszenie przyjął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Suchego Lasu

Zebranie mieszkańców Suchego Lasu 27.09.2016 14:10

W poniedziałek, 26 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni gminni i powiatowi.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu

Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2016 11:45

Mieszkańcy Suchego Lasu bardzo licznie przybyli na spotkanie świąteczno-noworoczne. Zorganizował je sołtys Edward Chruściak wraz z radą sołecką. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także ksiądz Grzegorz Jasiński.


czytaj więcej