W Gminnym Dniu Seniora 2010 wzięło udział ok. 200 osób
Bal rozpoczyna wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka Dyrektor Krzysztof Malmurowicz – gospodarz Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków. To on bezpłatnie udostępnił ośrodek na imprezę z okazji Gminnego Dnia Seniora 2010 „Korale” i „Koraliki”, oczywiście czerwone Chór „Michałowiczanka” Dystyngowany walc pt. „W starych nutach babuni” Zespół „Jutrzenka” Stenia Widlicka z Reguł rozbawiła publiczność „ludową pieśnią satyryczną” Od lewej: Andrzej Olęcki - dyrektor Zespołu Szkół w Michałowicach, przewodniczący Rady Gminy Michałowice Sławomir Walendowski, wiceprzewodniczący Paweł Zacny, radna Ewa Borzymowska i radny Tadeusz Chruściak Od prawej: Barbara Szlagowska, Bolesław Kuss, jego małżonka, radna Anna Kamińska, sołtys Opaczy Kolonii Grażyna Grabka i wójt Krzysztof Grabka
Podobne tematy: Dzień Seniora

W uroczystości Gminnego Dnia Seniora 2010 – 16 października, w sobotę, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach wzięło udział ok. 200 osób – seniorów gminy Michałowice.


Spotkanie, którego jedną z atrakcji był bal seniorów, zorganizował Urząd Gminy Michałowice razem z gminnymi kołami emerytów, rencistów i inwalidów: kołem nr 1 w Komorowie (przewodnicząca Felicja Ćwilichowska), nr 4 w Michałowicach (przewodnicząca Danuta Kosieradzka, nr 9 w Nowej Wsi (przewodnicząca Jadwiga Bazga), nr 10 w Regułach (przewodnicząca Helena Jędras) nr 11 w Opaczy Kolonii (przewodnicząca Anna Taras.

W uroczystym spotkaniu wzięła udział Barbara Szlagowska – przewodnicząca Oddziału Rejonowego Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pruszkowie.

Dzień Seniora rozpoczął wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka: – Życzę wspaniałej zabawy – powiedział. – Poświęcacie czas rodzinom. Opiekujecie się wnukami… ( – …i prawnukami – dodała któraś z emerytek). – Bierzecie również udział w pracy kół seniorów działających w naszej gminie. To integruje środowisko i mobilizuje. W ciągu dwóch lat powstały dwa nowe koła w Regułach i Opaczy Kolonii. Działają one bardzo prężnie. Zachęcam do brania udziału w zajęciach, imprezach, wyjazdach organizowanych przez gminne koła emerytów, rencistów i inwalidów.

Jako goście w uroczystości udział wzięli: radni – przewodniczący Rady Gminy Michałowice Sławomir Walendowski, wiceprzewodniczący Paweł Zacny, Ewa Borzymowska, Tadeusz Chruściak i Eugeniusz Hanc; a także przedstawiciele sołectw i osiedli: sołtys Opaczy Kolonii Grażyna Grabka i przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice Anna Olak-Popko oraz dyrektor Zespołu Szkół w Michałowicach Andrzej Olęcki.

Emeryci oraz przyjaciele emerytów pochwalili się swoimi licznymi talentami. „pod batutą” Renaty Włodarek wystąpiły „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki” – chór dorosłych i chór dzieci z Opaczy Kolonii. Zespoły te wręcz musiały dwa razy bisować. Pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego zaśpiewały „Michałowiczanki” – chór koła seniorów w Michałowicach. Przekonywał on: „nie bójmy się jesieni”, „seniorów da się lubić” (do melodii „Warszawa da się lubić”), „działaj w naszym związku, bo wesoło zawsze jest”.

Kilkakrotnie wystąpił zespół „Jutrzenka” z Nowej Wsi. Zebranych powitała prowadząca zespół Barbara Szudrowska-Świątek: „Chcemy wam zaśpiewać i zatańczyć ładnie. Proszę się nie gniewać, jeśli źle wypadnie. Bośmy nie artyści, tylko seniorzy – takie starsze dzieci, których trema też obleci”. Na początek była to piosenka o gminie Michałowice: „Piękna nasza gmina cała”. Cztery pary, ubrane w wieczorowe stroje, zatańczyły dystyngowanego walca pt. „W starych nutach babuni” (Barbara Szudrowska-Świątek i Jan Gorzkowski, Elżbieta Gospodarczyk i Czesław Praszczałek, Zofia Laskowska i Stanisław Nyc, Wanda Rutkowska i Tadeusz Świątek); a Barbara Szudrowska-Świątek, Zofia Laskowska i Wanda Rutkowska z cygańską żywiołowością wykonały cygański taniec do melodii „Czumbalalajka", a w trakcie tańca przyłączył się Czesław Praszczałek w meksykańskim stroju.
Jan Zawadzki popisywał się grą na akordeonie. Stenia Widlicka z Reguł rozbawiła publiczność „ludową pieśnią satyryczną”, wyśpiewując: …„więc mamy demokrację”…, …„oj młodemu na dziewczyny chodzić”… . Barbara Bronisz-Kozłowska z koła nr 9 z Nowej Wsi wyrecytowała wiersz o stworzeniu świata, który ma głęboką puentę.

W międzyczasie występował profesjonalny zespół wokalno-instrumentalny „Pięciokąt”.

Apogeum emocji artystycznych przyniósł konkurs taneczny. W kategorii walc zwyciężyła para Anna i Zygmunt Mazurczakowie z Komorowa, a w kategorii tango ex aequo pierwsze miejsce zajęły pary: Jadwiga i Henryk Rybkowscy z Komorowa oraz Zofia Laskowska i Stanisław Nycz z Nowej Wsi.

Wójt Krzysztof Grabka opowiedział o wyjeździe do Włoch. Przypomnijmy, od kilku lat młodzież z Gimnazjum im. ks. Józefa Poniatowskiego w Michałowicach – w ramach wymiany – wyjeżdża do włoskiego miasteczka Vico nel Lazio, a młodzi ludzie z Włoch przyjeżdżają do naszej gminy. Współpraca między „bliźniaczymi gminami” ma być poszerzona o wymianę seniorów. W dniach 2-5 października wójt i pięć pań – każda reprezentowała swoje koło emerytów, rencistów i inwalidów – wyjechali do malowniczo położonego w górach, zabytkowego Vico nel Lazio (kamienne domostwa z czasów średniowiecza), by ustalić zasady wymiany. Przy okazji delegacja z gminy Michałowice zwiedziła Rzym, w tym odwiedziła grób Jana Pawła II oraz Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino.

Puchary otrzymały najlepsze pary taneczne, a wiązanki kwiatów i dyplomy: zespoły artystyczne i soliści, Janina i Stanisław Zielińscy za dekorację na tegorocznych gminnych dożynkach oraz Felicja i Jan Ćwilichowscy za pomoc żywnościową „SOS”.

Państwo Ćwilichowscy są wręcz instytucją. Działalność charytatywną prowadzą w zespole szkół w Komorowie. W ciągu roku wydali 38 ton żywności dla 2200 osób. Pani Ćwilichowska podziękowała za pomoc w tej pracy na rzecz potrzebujących swoim koleżankom-emerytkom i dwóm panom, bo – jak powiedziała – sami byśmy nie dali rady. Państwo Ćwilichowscy wydają paczki z żywnością raz w miesiącu.

Wójt Krzysztof Grabka podziękował Krzysztofowi Malmurowiczowi – dyrektorowi Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków – za bezpłatne udostępnienie ośrodka na imprezę z okazji Gminnego Dnia Seniora 2010. Dyrektor Malmurowicz podkreślił, że współpraca z gminą układa się bardzo dobrze. Zachęcał do korzystania z ośrodka na co dzień. – Życzę wam jak najwięcej zdrowia, ale w razie czego lub po to, by lepiej zadbać o zdrowie, zapraszam na zabiegi rehabilitacyjne, też w ramach NFZ, które rehabilitanci wykonują na najwyższym poziomie. Mamy wysoko wykwalifikowaną kadrę, ale i znakomity sprzęt. Niewiele ośrodków rehabilitacyjnych w kraju ma tak dobry sprzęt – przekonywał.

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Dzień seniora 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2017 24.10.2017 22:40

Corocznie w drugiej połowie października organizowany jest Gminny Dzień Seniora. Tegoroczna uroczystość odbyła się 22 października.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2016 26.10.2016 11:05

Gminny Dzień Seniora to święto, które w naszej gminie jest obchodzone w wyjątkowy sposób. To dzień, kiedy seniorom należą się szczególne słowa uznanie, szacunek i podziękowania za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia.

czytaj więcej
Janina i Franciszek Jamrożowie – najstarsza stażem małżeńskim para

Pary obchodzące jubileusz 26.10.2015 15:45

18 października 2015 r., podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice w Venecia Palace w Michałowicach-Wsi wójt Krzysztof Grabka odznaczył 6 par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorował także pary, które tym roku obchodziły złote i diamentowe gody, które oczekują na przyznanie medali.

czytaj więcej
Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 w Venecia Palace

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 26.10.2015 15:25

18 października, w hotelu Venecia Palace w Michałowicach-Wsi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Seniora - pary obchodzące w tym roku złote gody

Najstarszy senior, jubileusze małżeństw 19.10.2014 19:45

Podczas Gminnego Dnia Seniora wójt Krzysztof Grabka w imieniu prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 7 par obchodzących złote gody. Uhonorował także najstarszego mieszkańca gminy i parę, która w tym roku obchodziła 70. rocznicę ślubu.

czytaj więcej
Podziękowania dla Kół Emerytów i Rencistów działających w naszej gminie

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2014 14.10.2014 20:40

12 października, już po raz 8. odbyły się uroczystości Gminnego Dnia Seniora. Rolę gospodarza pełniły przewodniczące pięciu kół emerytów, rencistów i inwalidów, jakie działają w naszej gminie.

czytaj więcej
Najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak

Gminny Dzień Seniora
25.10.2013 00:00

20 października w Venecia Palace odbyły się coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora. Wziął w nich udział najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak. Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wręczył 5 parom z naszej gminy obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do życzeń 104-latkowi oraz złotym parom przyłączyli się posłanka Barbara Czaplicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora w Nowej Wsi

Gminny Dzień Seniora 23.10.2012 00:00

W sobotę, 20 października odbył się Gminny Dzień Seniora. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zgromadziło się ponad 200 osób – seniorów gminy Michałowice i zaproszonych gości.

czytaj więcej
Dzień Seniora - Komorów 2011

Dzień Seniora w gminie Michałowice 27.09.2011 17:00

W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.

czytaj więcej